Nazywany miastem Kopernika Frombork jest celem niejednej wycieczki. Nie bez powodu. Tu ciekawe zabytki można spotkać praktycznie na każdym kroku, przy czym tymi najwspanialszymi kusi Wzgórze Katedralne. To na jego obszarze można ujrzeć okazały pałac biskupi, w którym obecnie mieści się muzeum. Wśród prezentowanych w nim eksponatów nie brak zabytków związanych z historią miasta, choć to nie one są największą atrakcją. Znacznie większym uznaniem cieszą się pamiątki związane z Mikołajem Kopernikiem, który w tym mieście spędził wiele lat swego życia. Cennym zabytkiem, który może zaskoczyć bogatym wystrojem wnętrza, jest tutejsza katedra. To wspaniały przykład gotyckiej architektury, którego imponujące wymiary do dziś robią ogromne wrażenie.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje Fromborka. Na turystów czekają tu piękne fortyfikacje. Gotyckie mury oraz doskonale widoczne ślady po fosie, potężny barbakan oraz liczne wieże stały się najbardziej charakterystycznymi elementami w krajobrazie miasta.

Ci, którzy odwiedzają Frombork, są miastem i jego zabudową zachwyceni. Nic dziwnego, że turystyka w tym mieście odgrywa bardzo ważną rolę. Liczne wycieczki mogą tu liczyć nie tylko na szereg historycznych atrakcji, ale również na dobre warunki pobytu. Liczne hotele i pensjonaty oferują gościom noclegi w swych gościnnych progach, a restauratorzy kuszą przysmakami warmińskiej kuchni. Tu między innymi dzięki nim pozytywne wrażenia z wizyty w tym mieście na długo pozostają w pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here