Wyjątkowo duże okna przesuwne

Znane przysłowie mówi o tym, że kiedy już wszystkie drzwi zostaną nam zamknięte, zostaje jeszcze uchylone okno. Taka prawda życiowa, że zawsze jest jakieś wyjście z ciężkiej sytuacji z oknem w roli głównej. I słusznie, bo ta wielka, gładka i przezroczysta tafla to bardzo ważna sprawa w każdym domu i zawsze warto wybrać ją z rozmysłem.

Okno na świat

Wybór odpowiednich okien do domu lub mieszkania najczęściej odbywa się już w fazie samego projektu. Rozważamy ich wielkość, kształt i kolor stolarki. Potem już tylko trzeba zamówić je w odpowiednim sklepie.Do wyboru mamy drewniane, z PCW oraz metalowe (stalowe lub aluminiowe). Kluczową sprawą jest również to, czy decydujemy się na tradycyjne, czy może na okna przesuwne. Duża i szeroka tafla, której nie trzeba otwierać do wnętrza domu, a jedynie przesunąć, czyni mieszkanie jaśniejszym, bardziej przestronnym i funkcjonalnym. W zależności od tego, gdzie zostanie zamontowane, daje możliwość swobodnego wyjścia, np. na taras.

Tzw. suwanki

Okna przesuwne potocznie zwane suwankami mają bardzo wiele zalet. Świetnie sprawdzą się w ciasnych pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na otwieranie do środka, a także w przestronnych salonach, biurach, gdzie robią wrażenie swoją wielkością i nowoczesnością. Wielkie tafle przepuszczają dużo światła i roztaczają piękne widoki. Nie widzimy już tylko jednego wycinka drogi, ale całą ulicę. Otwierają się lekko i cicho. Mechanizm zamykania, na który składa się, tzw. wózek jezdny poruszający się po szynie, przemieszcza całe skrzydło przy użyciu naszej minimalnej siły. To zdecydowanie przekłada się na komfort użytkowania.

System HST i PSK

Najczęściej montowane okna przesuwne opierają się na systemie HST lub PSK, które mają w swoim obrębie modele różniące się pod pewnymi względami. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że skrzydła znajdują się na dwóch niezależnych prowadnicach. Podczas otwierania jedno chowa się za drugie. W zależności od tego, na jaki zdecydujemy się model, możemy również okno pozostawiać w pozycji uchyłu. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu będą montowane, i do jakiego celu służyły. Profesjonalny sklep zawsze doradzi i pomoże wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here