Bluzka dopasowana do sylwetki

Idealna sylwetka, jaką prezentują modelki, to marzenie wielu kobiet. Jednak nawet one, mając różne typy sylwetek, są w stanie ubierać się modnie i stylowo. Dobrze dobrana do sylwetki bluzka pozwala na podkreślenie jej atutów, a jednocześnie umożliwia ukrycie drobnych niedoskonałości.

Różne typy sylwetek

Najczęściej występujący u kobiet urodowy mankament to zbyt szerokie ramiona. Można je zakryć lub też odwrócić od nich uwagę. Przydatne bywają bluzki z dekoltami w serek lub z dekoltem portfelowym, za to absolutnie zakazane są rękawy reglanowe i poduszki, które podkreślają kształt ramion. Przy zbyt okrągłej talii sprawdzą się długie bluzki z luźnym dołem w stylu tuniki, za to przy takiej sylwetce nie powinno się sięgać po bluzki krótkie czy zbyt obcisłe. Optycznie wyszczuplą sylwetkę także geometryczne kształty, najlepiej w postaci pionowych dość szerokich pasków. Zwykle kobiety nie są również zadowolone z biustu. Zbyt mały biust można powiększyć sięgając po bluzkę z motywami kwiatowymi, z kolei przy dużym biuście należy unikać falbanek, żabotów czy naszywanych na wysokości klatki piersiowej kieszeni.

Co wybierać a czego unikać wybierając bluzkę

Na optyczne wysmuklenie sylwetki wpływają wszelkie pionowe wzory, ale również pionowe cięcia, kopertowe dekolty czy długie naszyjniki. Przy sylwetce zbyt wysokiej lub zbyt szczupłej warto sięgnąć po krótsze naszyjniki czy poprzeczne paski, aby w ten sposób przywrócić sylwetce właściwe proporcje. Podobnie sam kształt dekoltu powinien być dobrany do sylwetki. Przy zbyt dużym biuście czy szerokich ramionach warto sięgnąć po klasyczny dekolt w kształcie litery V. Biust zbyt mały można powiększyć wybierając bluzkę z tak zwanym dekoltem hiszpańskim, który równie dobrze wygląda przy zbyt szerokich biodrach i wąskiej talii. Dekolt w szpic to idealne rozwiązanie dla pań o krągłych kształtach, natomiast dekolt w łódkę to propozycja dla szczupłych niskich kobiet z małym biustem.

Przy każdym typie sylwetki sprawdzi się natomiast bluzka z dekoltem asymetrycznym, którą można nosić i do spodni, i do spódnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here