Co kupić dziecku na chrzciny?

Chrzciny to wyjątkowe wydarzenie w życiu zarówno maluszka, jak i jego rodziców. Problem zwykle mają jednak rodzice chrzestni i bliska rodzina, zastanawiając się, co kupić na chrzciny. W końcu wybór prezentów dla małego dziecka nie jest zbyt szeroki. Do tego nie wiadomo co może się przydać, a co okaże się zbędnym wydatkiem.

Wybór prezentu wraz z rodzicami
Dobrym pomysłem byłoby skonsultowanie się z rodzicami, czy jest coś, czego potrzebują oni dla dziecka. Wtedy prezent otrzymany od rodziny może okazać się bardzo praktyczny i odciąży nieco budżet rodziców. Kupowanie zabawek czy akcesoriów „w ciemno” może nie być dobrym pomysłem, szczególnie gdy nie wiemy, czego maluch tak naprawdę potrzebuje. Alternatywą może być po prostu włożenie do koperty odpowiedniej sumy – wtedy rodzice dziecka będą mogli ją wykorzystać zgodnie z własnymi i malucha potrzebami i na pewno pieniądze nie zostaną zmarnowane. Goście przybywający na chrzciny nie będą mieli również problemu z tym, co tak naprawdę mogą kupić maluchowi.

Pamiątki z chrztu
Nadal popularnością cieszą się także pamiątki z chrztu. Może to być chociażby różaniec czy złoty medalik, który w przyszłości dziecko wykorzysta podczas pierwszej komunii, a także pamiątkowa kartka czy książeczka. Takie pamiątki są ponadczasowe i z pewnością zostaną w odpowiedni sposób wykorzystane, jednak decydują się na nie raczej rodzice chrzestni. Warto pamiętać, że podczas chrzcin liczy się gest, a nie kwota którą damy w kopercie czy w postaci prezentu – dla maluszka ma ona raczej niewielkie znaczenie.

ladychwila.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here