Co to znaczy bff?

W dzisiejszych czasach bardzo często korzystamy z komputera, smartfona oraz tabletu. A niemal każdy szczęśliwy posiadacz chociaż jednego z tych urządzeń ma również konto na portalu społecznościowym i korzysta z komunikatora. Posiadamy, korzystamy i czasami się dziwimy co osoba do nas pisząca miała na myśli.
Jeszcze w latach 90 popularne były listy wysyłane pocztą. Za to już kilkanaście lat temu internet zaczął wchodzić na salony i zaczęliśmy korzystać z komunikatorów. Wtedy niedopuszczalne było pisanie skrótów myślowych w wiadomościach. Dziś skrócić potrafimy nawet sam skrót np. zamiast słowa SMS piszemy es. Oprócz tego istnieje mnóstwo ikonek, emotikonek, które symbolizują to w jakim stanie jesteśmy, jak się czujemy, czy coś lubimy czy też nie (patrz popularny kciuk w górę lub w dół).
Jak zatem poradzić sobie w wirtualnym świecie, w którym rządzą niedokończone słowa? Najprościej po prostu je poznać, przyswoić i zapamiętać.
Do jednego z najpopularniejszych skrótów należy bff. Co to znaczy bff?
To nic innego jak best friend forever. w tym miejscu pojawiają się kolejne schody. Większość skrótów pochodzi z języka angielskiego dlatego podstawowa jego znajomość jest wskazana. Oczywiście zawsze można skorzystać z darmowego translatora i z głowy. Jednak podstawy mimo wszystko dobrze znać.
A zatem bff oznacza best friends forever co oznacza najlepsi przyjaciele/przyjaciółki na zawsze. Zastosowanie tego skrótu jest w zasadzie dowolne ponieważ można go wysłać każdej osobie, którą uważamy za najlepszego przyjaciela.

chilimy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here