Jakie zmiany przyniesie rok 2017?

Wszędzie mówi się o podwyżce płacy minimalnej do 2000 zł brutto i stawki godzinowej dla pracujących na umowę zlecenie do 13 zł na godzinę. Oczywiście będzie to bardzo miłe zobaczyć w dniu wypłaty parę groszy więcej na swoim koncie bankowym. Lecz musimy pamiętać, że to może okazać się bardzo mylne.
Wraz ze wzrostem płacy minimalnej podrożeją inne rzeczy np. prąd. Może nie do końca prąd zdrożeje lecz jego dostarczenie w efekcie zapłacimy około 3-4% więcej.

Mocnych podwyżek cen można się spodziewać na stacjach paliw. Przed rokiem za litr popularnej 95 płaciliśmy średnio 4. 21 dziś jest to już prawie 5 zł. Czyli tankując pełny bak paliwa (50 litrów) płacimy o 40 zł więcej niż przed rokiem. A to nie koniec podwyżek na stacjach paliw. Spowodowane jest to cięciami wydobycia i produkcji ropy. Lecz w tym momencie głównym powodem wysokich cen paliw jest wysoki kurs dolara.

Na zakupach też nie będzie lepiej. Podwyżki cen odczujemy głównie przy zakupie nabiału. Agencja Rynku Rolnego przewiduje również wzrost cen pszenicy o kilka procent.
Kolejny punkt listy znów trafia w kierowców. Wyższe OC i to nie o kilkadziesiąt złotych a nawet o kilkaset. Ubezpieczyciele twierdzą, że pomimo podwyżek OC wciąż oni tracą oni na polisach komunikacyjnych.
Na koniec słodki akcent cena cukru powinna się obniżyć.

Jeżeli ktoś planował odłożyć swoją podwyżkę na wakacje czy inne przyjemności niestety może być zawiedziony, ponieważ może nawet jej nie zauważyć.

https://www.odszkodowaniazoc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here