Serce – to właśnie ono jest centrum Twojego organizmu. To ono przepompowuje krew, która następnie rozchodzi się do każdej, nawet najmniejszej komórki. Dlatego naprawdę powinniśmy o nie dbać.

Zacznij od zdrowej diety

To od niej w dużej mierze zależy kondycja poszczególnych organów. I to samo dotyczy naszego serca. Aby prawidłowo funkcjonować, potrzebuje ono dużych ilości magnezu, potasu, a także witamin, białek i minerałów. Jeśli czegoś w diecie zabraknie, problemy z sercem mogą pojawić się bardzo szybko. A pierwszym objawem jest kołatanie, u niektórych odczuwane po jedzeniu. Kołatanie serca po jedzeniu – dlaczego? Najczęściej w wyniku refluksu! A to znaczy, że i przewód pokarmowy wymaga większej troski.

Nieprawidłowe wysokie ciśnienie – czyli jakie?

Również wysokie ciśnienie zdecydowanie zagraża naszemu sercu. U osoby dorosłej przyjmuje się, że ciśnienie rozkurczowe górne i dolne powinno kształtować się na poziomie 120 i 80 mm Hg. Pomiędzy 120-129 mm Hg i 80-84 mm Hg mamy tak zwane ciśnienie prawidłowe. Wszystko powyżej już powinno nas niepokoić.

Inne czynniki

Poza dietą oraz pilnowaniem poziomu ciśnienia tętniczego krwi, dla kondycji serca bardzo ważny jest też ruch, wypoczynek i przebywanie w optymalnych warunkach atmosferycznych. W tym miejscu warto zwrócić szczególną uwagę na ten ostatni element. Bo niewiele osób wie, że długa ekspozycja na słońcu może zagrozić naszemu sercu. A jeśli kochamy opaleniznę, warto wybrać opalanie natryskowe. Jakie są efekty solarium natryskowego? Piękna i równomierna opalenizna, bez leżenia na słońcu czy pod lampami UV.

mamapyta.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here