Dietetyczne śniadanie

Jak powszechnie wiadomo, najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Słyszymy o tym już od najmłodszych lat od członków swojej rodziny. Jest ono tak ważne z prostej przyczyny – ma ono zapewniać energię niezbędną do zdrowego i właściwego funkcjonowania organizmu. Ten posiłek ma zapewniać nam zastrzyk energii na pierwszą część dnia. O śniadaniu należy szczególnie pamiętać również w trakcie stosowania różnego rodzaju diet. Śniadanie przygotowane z odpowiednich składników z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą koncentrację i ogólne samopoczucie, w związku z tym będziemy bardziej efektywni w pracy, szkole, czy w trakcie wykonywania innych zajęć. Ale jakie najlepiej wybrać dietetyczne śniadanie na odchudzanie?
Podczas przygotowywania dietetycznego śniadania warto mieć przede wszystkim na uwadze to, że taki posiłek ma zapewnić nam energię na dalszą część dnia. Rano powinniśmy sięgać po produkty będące źródłem węglowodanów złożonych. Do takich należą między innymi pieczywo razowe, płatki zbożowe, czy też musli. Śniadanie złożone z takich właśnie produktów zapewni nam poczucie sytości na wiele godzin, co może ułatwić nam rezygnację z kuszących, lecz niezdrowych przekąsek między posiłkami. Wspomniane wcześniej węglowodany należy też w odpowiedni sposób połączyć z białkami, aby uzyskać cenną dla naszego organizmu energię. Mówi się też o tym, że w dietetycznym śniadaniu ważny element stanowią produkty zawierające błonnik pokarmowy. Mówi się, że zmniejsza on ilość zjadanych kalorii. Podczas odchudzania (i nie tylko) zdecydowanie należy zrezygnować ze śniadań tłustych i ciężkostrawnych – mogą one wpływać negatywnie na funkcjonowanie organizmu w ciągu dnia. Śniadanie należy także oczywiście dostosować do naszej aktywności fizycznej – jeśli ćwiczymy dużo i intensywnie, nasz organizm będzie potrzebował nieco większej ilości kalorii, by móc poprawnie funkcjonować. Należy mieć to na uwadze przy określaniu kaloryczności posiłków.
Kiedy mówimy o dietetycznym śniadaniu na odchudzanie warto także zauważyć, że równie ważne jak sam posiłek są również napoje, które spożywamy przy śniadaniu. Powszechnie wiadomo, że organizm potrzebuje dużej ilości wody i to właśnie szklanką wody możemy zastąpić poranną kawę – wyjdzie nam to zdecydowanie na zdrowie. Warto jednak wspomnieć także o różnego rodzaju herbatach ziołowych o właściwościach wspomagających trawienie, metabolizm, a tym samym prowadzących do utraty wagi. Popularna stała się ostatnio herbata zielona – w połączeniu z aktywnością fizyczną, jej picie może prowadzić do utraty wagi. Warto więc pić ją do dietetycznego śniadania na odchudzanie, a także przy innych posiłkach w ciągu dnia. Mniej popularna, lecz również pomocna w procesie odchudzania może być herbata biała. Zapobiega ona tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych, czyli w gruncie rzeczy przybieraniu na wadze. Herbatka miętowa natomiast powodować może zahamowanie apetytu, co może okazać się niezmiernie przydatne, kiedy dopada nas ochota na niezdrową przekąskę.

abczdrowia.com.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHerbata
Następny artykułWesele

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here