Herbata

W dzisiejszych czasach bardzo modne stało się odchudzanie. Prawdopodobnie nie znajdziemy osoby, która kiedykolwiek w swoim życiu nigdy nie spróbowała odchudzania się. Niestety w niektórych przypadkach odchudzanie nie jest potrzebne i może być zagrożeniem dla naszego zdrowia, a nawet życia. Warto zauważyć, że to właśnie internet wykreował ‚profil’ osoby idealnej.. Dla kobiety jest to szczupła, wysoka dziewczyna z mocno wyciętą talią i dołeczkami u dołu pleców. U mężczyzn będzie to chłopak z kaloryferem na brzuchu oraz odpowiednio dużym bicepsem, powinien być odpowiednio silny i bardzo męski. W dzisiejszych czasach bardzo modna staję się oryginalność? Co to znaczy? Każdy powinien zaprezentować sobą coś innego, coś wyjątkowego. Ale czy te dwie rzeczy się ze sobą ‚ nie gryzą’? Niby każdy powinien mieć swój styl, odmienną fryzurę czy makijaż, ale jeśli przyjdzie ‚co do czego’, zostaje wytykany palcami i wyśmiewany przez resztę społeczeństwa. Oczywiście nie warto tutaj szufladkować ludzi i wrzucać ich do jednego worka, ponieważ są ludzie, którzy cieszą się wszystkim i nie przejmują się tym czym inni.
Jednak wracając do odchudzania. Każdy uwielbia czasem zjeść tłustego pączka, bądź duży kawałek sernika. Najczęściej po tym gryzą nas okropne wyrzuty sumienia, szczególnie u kobiet. Jeśli mielibyśmy popatrzeć lekko statystycznie to zdecydowanie większość kobiet niż mężczyzn ma zaniżoną samoocenę.
Nie można oczywiście traktować odchudzania za czyjś niepotrzebny wymysł. Otyłość może prowadzić do bardzo groźnych konsekwencji. Musimy bardzo rozważnie dobierać dietę i ilość ruchu w ciągu dnia. Niestety coraz więcej ludzi popada w nadwagę czy otyłość. Ciągle się mówi, że głównie na tą przypadłość wpadają Amerykanie, ale patrząc w ciągu kilku lat w stronę Polski możemy zauważyć rosnący trend nadwagi. Jednak co robić by utrzymać dobrą kondycję i cieszyć się piękną sylwetką i skórą? Składa się na to kilka czynników, Pierwszy z nich, zarazem najważniejszym, będzie nasza dobrze zbilansowana dieta. Błędne myślenie w trakcie odchudzania, że musimy jeść jak najmniej, najlepiej wykluczając tłuszcze i cukry jest myśleniem absurdalnie złym. Nasz organizm do prawidłowego działania potrzebuje zarówno węglowodanów jak i tłuszczy czy białka. Nie odmawiajmy sobie również małych przyjemności, ponieważ to doprowadzi nas do szybkiej utarty chęci do odchudzania i szybko z niego zrezygnujemy. Drugim czynnikiem będą ćwiczenia. W ciągu dnia warto chociażby wyjść na dłuższy spacer, iść pobiegać czy udać się na siłownie. Ale nic na siłę, jeśli nie mamy na to sił po całym dniu ciężkiej pracy – odpuśćmy sobie. Może następnego dnia zrobimy dłuższy i lepszy trening. Patrząc w drugą stronę – nie warto ćwiczyć zbyt długo, w końcu nasze mięśnie i stawy odmówią posłuszeństwa i możemy borykać się z kontuzjami, a to wykluczy nas długi czas. Wszystko warto robić przy zachowaniu zdrowego rozsądku. Możemy również wspomóc się różnymi środkami, które tak często są reklamowane. Moim zdaniem na odchudzanie pomocna będzie herbata. Ale jaka herbata na odchudzanie jest odpowiednia? Moim zdaniem zielona i czerwona będą odpowiednim wyborem. Odpowiednio oczyszczają organizm z toksyn.

muscular.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here