Dlaczego warto odwiedzić Indonezję?

Indonezja to jeden z kierunków, których nie warto pominąć, jeśli chcemy zwiedzić najpiękniejsze miejsca na ziemi. Bogactwo kultur, kolorów, zapachów stwarzają niepowtarzalną atmosferę, którą można poczuć jedynie w tym miejscu. W jednym kraju mieści się tyle niezwykłych oraz pięknych miejsc, że nie sposób doświadczyć tego nigdzie indziej na świecie.

Wycieczkę warto zacząć od wyspy Jawy oraz jej stolicy Yogyakarty. W tym miejscu znajdziemy przede wszystkim mnóstwo ciekawych zabytków. Jednym z ciekawszym miejsc jest Taman Sari, gdzie znajdziemy pałac wodny oraz podwodny meczet. To dawna siedziba wypoczynku sułtana. W stolicy nie sposób ominąć również słynnej ulicy Malioboro. To gwarne, zawsze zatłoczone miejsce przypominające wielki bazar.

Będąc na Jawie obowiązkowym punktem jest największa buddyjska świątynia na świecie, czyli Borobudur. Zaraz obok znajduje się Prambanan, świątynia wybudowana w podobnym okresie co Borobudur. Setki turystów przyjeżdżają tutaj codziennie, aby podziwiać niezapominany wschód słońca.

Indonezja wiąże się z obowiązkiem zwiedzenia Bali, które stanowią piękne świątynie oraz dzikie wyspy. To także prawdziwe życie balijskiej wsi oraz liczne tarasy ryżowe.

Będąc w tych rejonach konieczne jest również zwiedzenie najsłynniejszych wysp Gili – Meno, Trawangan oraz Air. Na wyspach nie znajdziemy aut ani skuterów. Tutaj zwiedzanie odbywa się wyłącznie pieszo, zaprzęgami konnymi lub na rowerach. Piękne plaże oraz zachody słońca, które tu można zobaczyć pozostają w pamięci na resztę życia.

Osoby, które chcą zobaczyć jedyne w swoim rodzaju plaże powinni koniecznie zobaczyć wyspę Lombok. Ta rajska, tropikalna wyspa kryje w sobie mnóstwo uroku. Zachwyt wzbudza góra Rinjani, piękne wodospady oraz urzekające, wprawiające w osłupienie plaże.

Wśród bogactw, jakie kryje Indonezja warto wymienić również chociażby Sumatrę, największą wyspę Indonezji. Znaleźć tu można niezwykłą krainę gatunków roślin oraz zwierząt. Niestety las tropikalny w ostatnich latach znacząco się zmniejszył, a wiele gatunków zwierząt jest już zagrożonych. Koniecznie należy zobaczyć tutaj również miasto handlowe Medan. Niezwykłym miejscem jest również Bukit Lawang, które jest naturalnym największym rezerwatem dla orangutanów. Działa tutaj specjalne centrum rehabilitacji, które ma zapobiec ich wyginięciu.

Indonezja kryje w sobie jeszcze dużo więcej magii, są to megalityczne budowle na wyspie Sumba, olbrzymie warany pochodzące z wyspy Komodo, jedna z siedmiu na świecie różowych plaż, a także idealne miejsca do nurkowania i wiele innych atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here