Fryzura dla chłopaka

Zdawałoby się, że mężczyźni mają małe pole do popisu, jeżeli chodzi o stylizację fryzury. Jednak nic bardziej mylnego! Płeć męska też może zaszaleć, pytanie tylko – na ile pozwoli im odwaga?

Co piszczy w modzie męskiej?

Zdawałoby się, że facet musi mieć krótko obcięte włosy. Na szczęście czasy „łysych głów” już dawno odeszły w niepamięć. Dziś królują nieco dłuższe fryzury, które można modelować, stylizować i zmieniać na każdą okazję. Takie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji – a więc odżywek i częstszego strzyżenia. Jednak to nie jest żadna przeszkoda, gdyż mężczyźni w dzisiejszych czasach lubią dbać o swój wizerunek i z nim eksperymentować.

Najmodniejsze fryzury męskie

Od kilku sezonów w męskim strzyżeniu królują włosy mocno wygolone po bokach i z tyłu a góra pozostawiona dłuższa. Włosy na czubku głowy są wystrzępione i wystylizowane na „muśnięte wiatrem”. Ten typ fryzury wymaga dość gęstych włosów. Mężczyzna nie powinien mieć również zakoli czy łysiny – w takim przypadku lepiej zrezygnować ze stawiania kosmyków, gdyż tylko uwydatni to problem. Co zatem dla panów z takimi problemami?

fryzura chłopięcaGrzywka. W trendach męskich można spokojnie zaszaleć z grzywką. Można ją zapuścić i czesać na bok lub na ukos (reszta włosów podgolona, jak w przypadku pierwszej z opisywanych fryzur). Nie należy jednak pozostawiać jej samej sobie. Grzywka musi być odpowiednio wystrzępiona i ułożona. W taki sposób mężczyzna wyda się zdecydowanie młodszy i bardziej trendy. Fryzura ta idealnie ukrywa wszelkie niedoskonałości.

Mężczyzna, chcąc dodać sobie elegancji, powinien postawić na przedziałek z boku głowy i zaczesanie włosów na jedną ze stron. Warunkiem jest tu jednak posiadanie dość bujnej czuprynki. Przy cienkich i rzadkich włosach, taka fryzura będzie niekorzystna. Co zatem dla panów o cienkich i rzadkich włosach?

Krótkie strzyżenie. Tu nie ma co kombinować. Mając mało włosów na głowie, trzeba je podciąć maksymalnie. Tylko tak będzie wyglądać się dobrze. W takich przypadkach (jak również w przypadku łysienia) warto jest zastanowić się nad przeszczepem włosów.

Panowie mogą również wybrać fryzurę podobną do tej, którą kojarzy się z bajki Johnny Bravo. Tam główny bohater posiadał bujną czuprynę z wygolonymi bokami oraz tyłem. Widoczny był również przedziałek (wygolony maszynką). Ten typ strzyżenia nosi nazwę Pompadour i jest odpowiedni dla panów w młodym wieku, cieszących się silnymi i zdrowymi włosami.

Należy pamiętać, że facet ma nie tylko możliwość strzyżenia ale i koloryzowania! Na ile mu odwaga pozwala, na tyle może zmienić swój wizerunek. Nie należy jednak robić tego pochopnie. W końcu nie każdy ma odpowiednią urodę do bujnej czupryny przefarbowanej na srebrzysty blond!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here