Fryzury dla twarzy owalnej

Owal – kształt twarzy, którego pragnie każda kobieta. Dlaczego? Dlatego, że powszechnie jest on uznany za idealny, proporcjonalny czyli taki, do którego łatwo dobrać zarówno oprawki okularów, jak i… fryzurę! Jakie zatem fryzury dla twarzy owalnej są odpowiednie?

Dlaczego owalny kształt twarzy, jest pożądany przez wszystkie kobiety?

Owalny kształt twarzy daje fryzjerowi ogromne pole do popisu. Idealne proporcje (długość twarzy stanowi zwykle około 1,5 szerokości)  sprawiają, że praktycznie każda fryzura pasuje do takiego typu buzi. Jednak aby włosy dodawały uroku, należy zwrócić uwagę na ich grubość, gęstość i strukturę. Dobierając fryzurę należy także spojrzeć na całokształt klientki – chodzi tutaj o jej osobowość, cechy charakteru oraz ogólne proporcje całego ciała. Nie można przecież zrobić ekstrawaganckiego cięcia osobie, która nie będzie się w tym ani dobrze czuła, ani korzystnie wyglądała. Fryzura ma podkreślać urodę, dodawać blasku oraz stylu całej sylwetce.

Twarz owalna charakteryzuje się stosunkowo wysokim czołem ale i nieco wydłużonym podbródkiem. Ma dość mocno zarysowane kości policzkowe, które są jednocześnie najszerszymi punktami na twarzy. Dobry fryzjer będzie wiedział, jak prawidłowo skorygować nieco pociągłą twarz, by zawsze prezentowała się świetnie i stylowo.

Fryzjerskie trendy

fryzuryTrendy wśród stylizacji włosów zmieniają się tak samo, jak trendy w modzie. Co sezon, to nowy styl. Z włosami również można poszaleć zwłaszcza, jeżeli jest się szczęśliwym posiadaczem twarzy o kształcie owalnym. Przy takim wyglądzie buzi można naprawdę zaszaleć i pozwolić sobie na odważne cięcia  czy awangardowe fryzury. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chce osiągnąć dana osoba i na ile jest ona odważna.

Kobiety szczupłe o owalnym kształcie buzi, powinny starać się odwrócić uwagę od pociągłej budowy i stawiać na objętość. Im więcej włosów, tym buzia wydaje się pełniejsza, delikatniejsza. Fajnie tutaj sprawdzają się fryzury, jak: loki, asymetryczne przedziałki, cieniowanie po bokach, lekkie fale ale także krótkie fryzury o mocno wycieniowanych (wręcz wystrzępionych) bokach. Przy takim kształcie buzi, warto zdecydować się również na grzywkę i to taką masywną, gęstą. Idealnie, jeżeli zakryłaby całe czoło – w ten sposób pięknie podkreśli oczy, policzki i optycznie skróci podbródek.

Panie o pełnej sylwetce także mogą szaleć z włosami. Lekkości dodadzą im np. ultrakrótkie fryzurki, nawet te z wygolonymi bokami. Należy jednak pamiętać, by nie decydować się na fryzury gładkie, bez objętości. Taka fryzura może zaburzyć proporcje i optycznie jeszcze bardziej wydłużyć twarz. Przy owalnej buzi trzeba stawiać na objętość, gdyż w tym przypadku więcej znaczy lepiej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here