W większych firmach i korporacjach, które zatrudniają dużo pracowników, zazwyczaj znają się tylko niewielkie grupki osób, pracujące najbliżej siebie, albo wymieniające się wynikami pracy. Poza tym natykają się oczywiście na innych pracowników, ale widując się tylko w przelocie nie mają nawet czasu na nawiązanie znajomości. Okazuje się, że nie jest to pożądana sytuacja. Wiadomo przecież nie od dziś, że w firmach, w których panuje przyjazna atmosfera, ludzie znają się nawzajem, pracuje się lepiej. Prawdę tę odkryli i zaczynają doceniać także polscy pracodawcy, którzy coraz chętniej organizują imprezy integracyjne dla swoich firm. Dotyczy to zwłaszcza tych firm, w których większość czasu spędza się przy komputerze.

Mimo że jest to pomysł rodem z zachodu, w polskiej rzeczywistości sprawdza się zadziwiająco dobrze. Imprezy firmowe to doskonała okazja by więzi między pracownikami się zacieśniły albo powstały nowe znajomości. Osoby zarządzające grupami pracowników, wiedzą, że jest poprawa to również wydajność i wzmocnia ogólną motywację do pracy. Ważnym elementem, który na nią wpływa są bowiem relacje i atmosfera jaka panuje w firmie. Jeśli pracownicy odnoszą się do siebie per ‘pan/pani’ i nie łączą ich cieplejsze stosunki, wtedy często przychodzą do pracy jak do obcego, niezbyt przyjaznego miejsca.

W takiej sytuacji ciekawą propozycją są właśnie wyjazdowe imprezy integracyjne w atrakcyjnych lokalizacjach. Z roku na rok cieszą się one coraz większym powodzeniem. Łączą relaks, dobrą zabawę i wspólne miłe spędzanie czasu, z przebywaniem w zdrowym klimacie i pięknym otoczeniu. Kolejną korzyścią są niezapomniane wspomnienia, które później mogą być pretekstem do rozmów i dalszego zaprzyjaźniania się osób, które w nich uczestniczyły.

Pracodawcy, którzy zastanawiają się nad miejscem, w którym dobrze by było zorganizować imprezę interakcyjną dla jakiejś grupy, zdecydowanie powinny rozważyć polskie góry ze wszystkimi ich zaletami i atrakcjami, lub spokojne leśne zakątki w zabytkowych miejscowościach.

www.leaderservice.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here