Równowaga PEH w trosce o zdrowe włosy
fot. Pixabay.com

Równowaga PEH jest pojęciem występującym w kosmetologii i oznacza równomierne dobieranie składników odżywczych i nawilżających, które zawierają kosmetyki, tak aby dostarczać włosom tego, co najlepsze. Czym dokładnie jest równowaga PEH? Co się na nią składa? Jak wpływa na kondycję włosów? Podpowiadamy w poniższym artykule. 

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/rownowaga-peh-czym-jest-i-jak-dziala-na-kondycje-wlosow/

Na czym polega równowaga PEH?

Aby zrozumieć, czym jest równowaga PEH, należy najpierw wspomnieć o tym, że do pielęgnacji włosów najlepiej używać trzech rodzajów substancji. Są to:

  • proteiny, które naprawiając i wypełniając mikoruszkodzenia, nadają włosom odpowiedni blask i zdrowy wygląd;
  • emolienty, które nadają włosom miękkość i gładkość oraz chronią przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych;
  • humektanty, które są odpowiedzialne za ich prawidłowe nawilżenie.

Równowaga tych trzech składników jest idealna do tego, aby utrzymać nasze włosy w jak najlepszej kondycji. Doskonale sprawdza się ona w maseczkach i odżywkach, które pozostawiamy na naszych włosach bez spłukiwania. Warto wiedzieć, że równowaga PEH nie oznacza, że procentowo ich ilości rozkładają się w kosmetyku po równo. Tak naprawdę od rodzaju włosów i ich porowatości zależy, jakich składników potrzebować będziemy najbardziej w większej, a jakich w mniejszej ilości. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny kosmetyk, powinnyśmy dokładnie sprawdzić i przeanalizować, jaki rodzaj włosów mamy. Warto więc zasięgnąć również w tej sprawie opinii specjalisty.

Jak pielęgnować włosy, zachowując równowagę PEH?

Jak już wspominaliśmy, równowaga PEH pomaga nam w zachowaniu włosów we właściwej kondycji. Dzięki niej są mocne, lśniące, zdrowe i odporne na warunki atmosferyczne, a także odpowiednio nawilżone. Jednak, aby właściwie dbać o włosy zgodnie z zasadami równowagi PEH, trzeba się do tego dobrze przygotować. Powinniśmy poznać rodzaj włosów, jaki posiadamy, określić ich porowatość i wymagania, jakie przed nami stawiają.

Przyjrzyjmy się więc teraz poszczególnym składnikom równowagi PEH. One podpowiedzą nam, jakie rozwiązania są dla nas najlepsze. Na równowagę PEH składają się:

  • Proteiny – białka, które są naturalnym budulcem włosów. Wykorzystuje się je do produkcji kosmetyków regenerujących włosy. Dla kogo takie preparaty? Przede wszystkim dla osób, które zmagają się z łamliwymi włosami, o które są bardzo zniszczone, o dużej porowatości, mało odporne na warunki atmosferyczne.
  • Emolienty – chroniąc przed czynnikami z zewnątrz, są bardzo istotne w procesie pielęgnacji włosów. Są idealne dla osób, które zmagają się z suchą skórą głowy.
  • Humektanty – odpowiadają za nawilżenie włosa. Można je stosować do każdego rodzaju włosów. Dobrze nawilżone włosy to włosy odżywione i lśniące.

Zobacz też: http://lapetit.pl/czym-sa-humektanty-i-jak-wykorzystac-je-do-pielegnacji-skory/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here