stolarz

Zawody typowo techniczne takie jak stolarz czy dekarz nie są specjalnie dobrze płatnymi zawodami, kiedy pracujemy na etacie. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy wprowadzimy świadczenie usług na własną rękę. Przekonaj się, w jaki sposób otworzyć własny zakład stolarski! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-otworzyc-zaklad-stolarski/ 

Zakład stolarski – jakie usługi świadczy? 

Zakład stolarski zajmuje się głównie pracą z materiałem w którym jest drewno. W takim zakładzie produkuje się elementy drewniane, które związane są budowlanka takie jak: drzwi, schody, okna czy framugi. Inne Zadania realizowane przez zakłady stolarskie to między innymi tworzenie podłóg drewnianych, listew, boazerii czy parapetów. W zakładzie stolarskim można liczyć również na otrzymanie pięknych drewnianych mebli takich jak komody, szafy czy kuchnie na wymiar, które są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Stolarz musi nie tylko zaprojektować, ale również stworzyć mebel od podstaw. 

Jak otworzyć własny zakład stolarski? 

Nie możemy zapomnieć też o formalnościach związanych z otwarciem działalności. Nie musimy starać się o żadnej pozwolenia, chyba że nasza praca będzie związana z wykorzystaniem środków chemicznych. Warto wówczas zadbać o odpowiednie pozwolenia. Zakład musi spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Musimy skontaktować się również ze strażą pożarną, a także jest służba ochrony środowiska, w celach poinformowania o prowadzonej przez nas działalności. Wszystko po to, żeby uchronić pracowników i mienie, w którym dysponujemy przed potencjalnymi zagrożeniami. 

Obecnie wszystkie formalności i procesy są zdecydowanie ułatwione i krótsze, niż przeszłości. Jeden dzień jest to wystarczający czas, aby załatwić wszystkie sprawy dotyczące procesu otwarcia firmy. Jeżeli nie czujemy się pewni w obszarze spraw związanych z dopiero logiem, powinniśmy powierzyć te zadanie doświadczonej księgowej, która będzie wygodniej do nas dokumenty oraz podpowiadać, jakie PKD naszej działalności wybrać. 

Czy to się w ogóle opłaca? 

Kolejne pytania dotyczące działalności związanej z otwarciem zakładu stolarskiego jest kwestia opłacalności tego rodzaju profesji. Zawód stolarza w wielu regionach Polski, wciąż jest profesją deficytową. Dlatego warto zbadać rynek oraz sprawdzić, czy w miejscu w którym mieszkamy, nie ma zapotrzebowania na taką firmę. W takim przypadku z pewnością firma się opłaci. 

Zobacz też:http://lapetit.pl/strazak-jak-nim-zostac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here