Jak walczyć z rdzą?

Zastanawiałaś się kiedyś, czym usunąć rdzę np. z ulubionej maszyny do mielenia, którą nieumiejętnie wysuszyłaś przed skręceniem? Te rady poniżej są dla ciebie, ponieważ usunięcie rdzy nigdy nie było tak łatwe! Przekonaj się sama, że twoja ulubiona maszynka może znowu służyć w kuchni. Nie ma lepszego mięsa niż własnoręcznie zmielone, prawda?

Przede wszystkim zdaj sobie sprawę, że czyszczenie rdzy za pomocą wody, przeróżnych płynów do naczyń nie przyniesie skutecznych efektów a nawet może pogorszyć stan zardzewiałej rzeczy. Jeśli etap zardzewienia nie jest bardzo mocny, spróbuj w moczeniu sprzętu w coca coli. Nie pepsi, nie fanty ale właśnie coca coli, oczywiście prawdziwej i najwyższej jakości. Taka maszynka do mielenia powinna leżeć w niej nawet kilka dni. Jeżeli to nie przyniesie efektu, musisz sięgnąć po specyfik cięższego kalibru, dostępny np. w sklepie hydraulicznym. Ten specyfik to WD-40. Składnikiem tego preparatu o długotrwałym działaniu jest nielotny, lepki olej, który pozostaje na powierzchni, zapewniając smarowanie i ochronę przed wilgocią. Poprzez wypieranie zgromadzonej wody, odpowiedzialnej za korozję, skutecznie ją usuwa i z pewnością jest najlepszym preparatem w przypadku rdzy. Cena takiego produktu to około 40 zł i wystarczy do psikania dużych powierzchni, więc jest to inwestycja na lata walki z korozją.

Jeśli stan urządzenia dotkniętego korozją jest tragiczny, to odpuść. Wymień element na nowy, jeżeli cała rdza nie jest możliwa do usunięcia. Rdza to siedlisko bakterii i może być niebezpieczna dla zdrowia, jeśli będziesz używać narzędzia nią pokrytego. To szczególnie niebezpieczne w wypadku wcześniej wspomnianej maszynki do mielenia! Komora mielenia to koszt niecałych stu złotych i jest gwarancją higienicznego mielenia mięsa, a co za tym idzie, bezpiecznego dla zdrowia. Warto przemyśleć opcję kupna nowej niż uporczywej walki z rdzą, ponieważ powiedzmy sobie szczerze, rdza jest bardzo ciężka do usunięcia. Już dziś przekonaj się, czy można uratować twój ukochany sprzęt!

innowacjaiwiedza.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here