Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową?

Kuchenka mikrofalowa, to obecnie jedno z najczęściej używanych urządzeń obecnych w niemal każdej kuchni. Dzięki niej łatwo i szybko można rozmrozić mięso na obiad, podgrzać mleko, czy zupę, a nawet zrobić tosty z topionym serem. Niezależnie od wykorzystania kuchenki mikrofalowej, nawet bardzo dbając o jej czystość istnieje prawdopodobieństwo jej zabrudzenia. Nie mamy wpływu na zachowanie potraw, które są w niej poddawane obróbce. Może się zdarzyć, że ścianki lub spód kuchenki mikrofalowej zostaną zabrudzone a brud znajdujący się na nich zaschnie pod wpływem temperatury.
Na szczęście na czyszczenie mikrofali jest wiele niezawodnych sposobów. Jednym z nich może być wykorzystanie do czyszczenia soku z cytryny. Wystarczy do miseczki nalać dwie szklanki wody. Następnie przekroić cytrynę na pół. Z jednej jej połowy należy wycisnąć sok i wlać go do miski, a drugą połowę pokroić w plasterki i również dodać do wody. Tak przygotowaną miseczkę należy włożyć do mikrofalówki i włączyć i poczekać aż woda zacznie się gotować. Kiedy mikrofalówka od środka zaparuje gotującą się wodą, można ją wyłączyć, ale nie należy jej otwierać przez około piętnaście minut. Po tym czasie należy wyjąć miseczkę i przetrzeć mikrofalówkę od wewnątrz wilgotną szmatką.
W podobny sposób może być wykorzystany ocet, który należy wlać do miseczki w takiej samej ilości jak woda i również należy taką miksturę doprowadzić do wrzenia, a po wykonaniu tego zabiegu przetrzeć mikrofalówkę od wewnątrz.
Jeśli natomiast żaden z tych sposobów nie okaże się wystarczający, ponieważ zabrudzenia są mocno zaschnięte, można wypróbować kolejny sposób, który polega na zastosowaniu sody oczyszczonej. Wystarczy na ściereczkę, lub gąbkę wysypać odrobinę sody oczyszczonej i przetrzeć nią zabrudzone miejsce. Z sody oczyszczonej również można zrobić roztwór, który w podobny sposób, jak przedstawione na początku, pomoże usunąć osad. Wystarczy wymieszać trzy łyżki sody oczyszczonej z wodą i zagotować ją w mikrofalówce. Powinno to pomóc na uporczywe zabrudzenia. Należy oczywiście pamiętać, aby do tych czynności używać naczyń, które przeznaczone są do kuchenek mikrofalowych.

przedsiebiorczapani.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here