Jakie drewniane zabawki wybrać?

Od kilku lat jesteśmy świadkami powrotu do łask drewnianych zabawek. Wszystko dzięki coraz większemu naciskowi ze strony otoczenia na używanie naturalnych tworzyw, które nie zagrażają środowisku. Powrót drewnianych zabawek to również kwestia coraz większej świadomości rodziców dotyczącej tego co jest najodpowiedniejsze dla ich malucha.

Dobre zabawki dla dziecka

Wybierając zabawki dla naszej pociechy koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę drewniane zabawki. Drewno jest materiałem ekologicznym, dzięki temu zabawki są całkowicie bezpieczne dla zdrowia dziecka oraz również dla środowiska. Są to również zabawki przyjemne w dotyku. Niekwestionowanym atutem zabawek drewnianych, jest również ich bardzo duża wytrzymałość, są odporne na wgniecenia, zarysowania oraz rozerwania. Raz zakupione drewniane zabawki dla dzieci będą służyły dzieciom latami. Dodatkowo zabawki wykonane z tego materiału pomagają w usprawnianiu zdolności manualnych, manipulacyjnych oraz są dobrym sposobem na ćwiczenie wyobraźni.

Jakie zabawki z drewna dla dziecka

Gdy pomyślimy o zabawkach, które wykonane są z drewna, bez wątpienia jako pierwsze na myśl przychodzą nam do głowy klocki. Dla dziecka zabawa klockami to idealna okazja do ćwiczenia swojej wyobraźni oraz do nauki samodzielnej zabawy, chociaż układać można również w kilka osób. Drewniane klocki to nie tylko te w kształcie sześcianu, można nabyć klocki o wielu różnych kształtach oraz o różnych wielkościach. Sprawi to, że układanie klocków stanie się jeszcze bardziej wciągające, a same budowle bardziej imponujące.

Kolejnym ciekawym pomysłem są domki drewniane dla lalek. W porównaniu z ich plastikowymi odpowiednikami, te są o wiele solidniejsze, a co za tym idzie rzadziej dochodzi do ich zniszczeń. Od razu przywodzą one na myśl prawdziwy dom. Zabawa w takim domku dzięki temu staje się o wiele przyjemniejsza. Drewniany domek dla lalek można wyposażyć w meble z drewna, które nieraz mimo że są o wiele mniejsze są niekiedy prawie takie same jak prawdziwe meble.

Dla najmniejszych dzieci, które dopiero uczą się otaczającego je świata, drewniane zabawki będą jak najbardziej trafnym wyborem. Wykonane z drewna puzzle, piramidy oraz różnego rodzaju sortery pomogą dziecku w usprawnianiu motoryki małej, zapoznawaniu się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi kształtów, kolorów. Dodatkowo wybierając zabawki z drewna dla najmłodszych dzieci zmniejszamy prawdopodobieństwo połknięcia szkodliwych, małych plastikowych elementów zabawek. Szukając najlepszych zabawek z drewna koniecznie powinniśmy zapoznać się z ofertą na stronie zielonezabawki.pl. Różnego typu drewniane zabawki sprawią, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here