Jakie funkcje spełniają zamki sobinco?

0
975

Najważniejszą częścią drzwi są zamki, które przede wszystkim mają zabezpieczać i chronić przed włamaniem. Podstawowy podział to wewnętrzne i zewnętrzne, ale istnieją również bardziej zaawansowane podziały ze względu na budowę czy umieszczenie. Warto poznać zamki sobinco lepiej, zwłaszcza jeśli ma się wybierać zabezpieczenia do własnego domu lub mieszkania. Drzwi wejściowe powinny mieć co najmniej 2 porządne zamki.

Rodzaje zamków do drzwi

Bardziej zaawansowana klasyfikacja zamków dzieli je na wpuszczane i wierzchnie. Wierzchnie dzielą się na zapadkowy, którego nazwa wzięła się od zapadki  znajdującej się wewnątrz. Umożliwia ona zatrzaskowe zamknięcie i zapobiega samoczynnemu otwieraniu się drzwi np. przy podmuchu wiatru. Innym rodzajem są zamki sobinco zasuwkowe, których nazwa również wzięła się od zasuwki otwierającej się i zamykającej pod wpływem gałki bądź innego uchwytu. Istnieją również zapadkowo-zasuwkowe, które są połączeniem wymienionych poprzednio. Wyróżnia się również zamek zapadkowo-zasuwkowy zespolony. Wpuszczane dzielą się natomiast na zastawkowe, od nazwy zastawki płytkowej wewnątrz. Istnieją też zapadkowe, od nazwy zapadki uruchamianej przez klamkę. Kolejnym zamkiem jest bębenkowy z wkładką bębenkową, istnieje też zamek bezkluczowy, hakowy, rolkowy, zapadkowo-zasuwkowy i zasuwkowy. Jeśli chodzi o zamki sobinco to są to produkty belgijskiej firmy i nie dzielą się one na lewe i prawe, dzięki czemu pasują do różnych rodzajów drzwi. Są bardzo dobrej jakości i niezwykle odporne na wandalizm, warunki atmosferyczne czy działanie korozyjne. 

Odpowiedni wybór – na co zwrócić uwagę?

Wybierając zamki do drzwi warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze to czy drzwi są lewo czy prawostronne. Można też znaleźć produkty uniwersalne zamki sobinco. Kolejną sprawą jest to, jakiej grubości są drzwi oraz z jakiego materiału wykonane. Należy przyjrzeć się również rozmiarowi i wadze tak, aby nic nie było przeszkodą przy montażu zamka. Po drugie to kwestia odpowiednich atestów i certyfikatów bezpieczeństwa, jakie akcesoria te powinny posiadać. Można rozważyć także rozwiązania elektroniczne, które są już dłuższy czas dostępne w sprzedaży i cieszą się coraz większą popularnością. Za pomocą aplikacji na telefonie można sterować otwieraniem i zamykaniem drzwi. Zamki nie muszą mieć zewnętrznego zasilania ani dostępu do wifi. Sterowanie może odbywać się za pomocą linii papilarnych, specjalnej karty czy chipa. W niektórych miejscach pracy stosowana już jest ta metoda.

Artykuł przygotowany przy pomocy https://swiatzamkow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here