Lato w pełni, można powiedzieć. Ciepłe promienie otulają nas praktycznie z każdej strony, niestety czasem zbyt mocno. Szczególnie narażona na ich działanie jest skóra twarzy. Jakie kosmetyki stosować, aby uchronić twarz przed negatywnymi skutkami letnich upałów?

1. Krem z filtrem UV

Długotrwałe wystawianie niechronionej niczym skóry na słońce znacznie przyspiesza oznaki starzenia – traci ona na jędrności, natomiast wzbogaca się o kolejne zmarszczki. Można temu zapobiegać, stosując odpowiedni krem. Ważne, aby stanowił on zabezpieczenie zarówno przed promieniami UVB (odpowiedzialnymi m.in. za poparzenia słoneczne i uszkodzenia naskórka), jak również promieniami UVA (to one w największym stopniu przyczyniają się do starzenia się skóry). Niestety wciąż wiele kremów dostępnych na rynku chroni wyłącznie przed jednym rodzajem promieniowania. Mimo to da się znaleźć dobry krem, w którym ochrona ta będzie jednak przebiegała dwutorowo, np. Royal Ageless.

2. Lekki krem BB

Główną rolą kremu BB (z j. angielskiego beauty balm lub blemish balm – balsam na skazy/niedoskonałości) jest zastępstwo dla podkładów i baz. W gorące, letnie dni sprawdza się on dużo lepiej, praktycznie nie stanowiąc obciążenia dla skóry. Można powiedzieć, że „stapia się” ze skórą i dobrze na niej wygląda – dużo bardziej naturalnie, niż podkład. Przy wyborze odpowiedniego kremu BB, oprócz koloru warto wziąć również pod uwagę kwestię ochrony przed promieniowaniem UVB/UVA, nawilżania, a także maskowania niedoskonałości.

3. Ekologiczna maseczka

Dają twarzy „drugi oddech” po wielu godzinach spędzonych w upale. Domowe, czy kupne – to ma drugorzędne znaczenie. Ważne, aby były pozbawione sztucznych substancji. Jeśli chodzi o maseczki, które można wykonać samodzielnie, świeże owoce będą tutaj najlepszym składnikiem. Spróbuj wykorzystać do tego np. wiórki uzyskane z kokosa, miksując je aż osiągną płynną konsystencję i nakładając na twarz. Kokos to doskonały wybór – ma silne właściwości nawilżające i odżywiające. Jeśli nie masz cierpliwości do kokosa, możesz użyć truskawek, ale wcześniej wstaw je na godzinę do lodówki – zimne będą nie tylko nawilżać, ale również chłodzić gorącą od słońca skórę. Wystarczy, że po wyjęciu zmiksujesz je razem z liśćmi mięty. Jeżeli natomiast doszło do oparzenia słonecznego, najlepsze będą zmiksowane maliny połączone z miodem.

4. Złuszczający i ściągający peeling

Skóra pod wpływem gorąca jest bardziej skłonna nie tylko do wysuszania, ale również do przetłuszczania – może wydzielać nadmiar sebum, co z kolei wpływa na fakt, że makijaż, który nałożysz, może po prostu … się rozpłynąć. Dlatego warto mieć w domu peeelingi, które nie tylko będą złuszczać suchy naskórek, ale również ściągać, oczyszczać i zwężać rozszerzone pory.  Jakie składniki powinny zawierać? Np. bambusa, szałwię, grejpfruta, łupiny orzecha włoskiego.

Z takim zestawem również dla naszej skóry lato może być przyjemne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here