Młodzi stawiają na krakowskie mieszkania od deweloperów

Prężnie rozwijający się rynek nieruchomości w Polsce nie ugiął się nawet w czasach światowego kryzysu pandemicznego. W samym Krakowie prowadzonych jest kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych przez deweloperów, a na klucze do swoich domów czeka kilkaset rodzin. Bo to właśnie mieszkania budowane przez deweloperów a nie pochodzące z rynku wtórnego są obecnie na topie i w centrum zainteresowania kupujących.

Większa jakość mieszkania

Powód pierwszy takiego stanu rzeczy jest dość oczywisty. To przekonanie, że deweloper Kraków jak https://www.superkrak.com.pl/ oddaje do użytku mieszkanie wykończone i przygotowane, które nie wymaga żadnego dodatkowego remontu. W przypadku kupowania go z drugiej ręki od kogoś, kto wcześniej już w nim mieszkał i je użytkował, zwykle trzeba przeprowadzić generalny remont, co oznacza dodatkowe wydatki. Zakup u dewelopera pozwala uniknąć tej konieczności; w kieszeni zostają cenne tysiące złotych, a do mieszkania można wprowadzać się od razu.

Cenna lokalizacja i otoczenie

Dodatkowo deweloperzy w Krakowie stawiają coraz częściej na inwestycje w atrakcyjnych okolicach, niekoniecznie w samym centrum miasta. Rozwijające się przedmieścia to idealne miejsce na budowę budynków wielorodzinnych i zabudowy wieżowców. Bliskość szkół, przedszkoli i sklepów, doskonała komunikacja z resztą miasta, a przy tym spokojna okolica wolna od smogu to argumenty, które przekonują wiele osób do kupienia mieszkania od dewelopera.

Bezpieczeństwo i nowoczesność

Projekty mieszkań deweloperskich nie ograniczają się oczywiście do samych budynków. To także rozbudowany układ architektoniczny wokół bloków czy domków, parkingi, place zabaw, parki i miejsca rekreacji, ogródki albo tarasy. Bloki są zazwyczaj ogrodzone i zabezpieczone w taki sposób, aby nikt postronny nie przedostał się do środka bez zaproszenia. Często w grę wchodzi również założenie profesjonalnego monitoringu, dzięki któremu mieszkańcy mogą się sami czuć bezpiecznie, ale też zbytnio nie martwić o swoje auta pozostawione na parkingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here