Biznesowe spotkanie w restauracji

Załatwianie wielkich interesów przy kieliszku szampana i dobrym jedzeniu to niejako tradycja całej branży. Zawieranie umów w takiej atmosferze jest nie tylko przyjemniejsze, ale też na swój sposób prestiżowe. Dlatego warto zadbać o to, aby restauracja, w której do tego dochodzi, trzymała wysoki poziom i spełniała odpowiednie standardy. A czym dokładnie powinna się wyróżniać?

Właściwy wygląd wnętrza

Wchodząc do restauracji pierwsze na co zwracamy uwagę, to jej wygląd. To, jak wyglądają wnętrza, jak jest umeblowana a nawet jak udekorowana, ma duże znaczenie w odbiorze przez każdego gościa. Już na starcie może pozytywnie albo negatywnie nastawić go do całej wizyty. Szukając odpowiedniej restauracji na spotkanie biznesowe dobrze jest więc zwrócić uwagę na ten element. W środku powinniśmy się czuć swobodnie i kameralnie. Zbyt jaskrawe kolory albo aranżacja w kompletnie nowoczesnym stylu mogą nie zawsze sprzyjać ubijaniu interesów, bo kontrahent może odnieść wrażenie, że nie traktujemy go poważnie.

Smaczne menu

W drugiej kolejności w grę wchodzi kwestia samego jedzenia. Przykładowo Restauracja 16 Stołów posiada własne menu bazujące na doświadczeniu szefa kuchni. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko się uda, można wybrać się do restauracji testowo kilka dni wcześniej i zamówić parę przykładowych dań. Wbrew pozorom smaczne jedzenie ma duże znaczenie w biznesie: zadowolony z posiłku klient jest psychicznie lepie nastawiony do interesów. To nic innego jak chemia mózgu, na którą zwracają uwagę nawet… marketingowcy.

Dyskretna i profesjonalna obsługa

Podczas podpisywania umowy konieczne jest skupienie i dużo prywatności. Warto wybrać restaurację, która zapewnia np. odizolowane stoliki, zamknięte lub półzamknięte przestrzenie, a nawet możliwość wynajmu kawałka sali na własne potrzeby. Dotyczy to również samej obsługi, która powinna działać dyskretnie i bez narzucania się. Zamówienie powinno być przyjęte i skompletowane od razu bez konieczności podchodzenia kelnera co chwilę i donoszenia kolejnych rzeczy jak chociażby napoje, sztućce, serwetki czy same talerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here