Modelowanie brwi

Starannie wyregulowane i delikatnie podkreślone sprawią, że nasze spojrzenie nabierze blasku. Zaniedbane odwrócą uwagę od najpiękniejszego nawet makijażu. Brwi, bo to o nich mowa, zawsze przyciągają spojrzenia. Jak więc o nie odpowiednio zadbać?
Najważniejsze jest nadanie brwiom odpowiedniego kształtu. Jeśli nigdy wcześniej ich nie regulowałaś, przyjrzyj się im dokładnie i oceń jaki powinny mieć kształt. Można to zrobić niemal z matematyczną precyzją. W tym celu weź kredkę do brwi i ułóż ją pionowo wzdłuż płatka nosa. Skieruj ją tak, by dotknęła wewnętrznego kącika oka. W ten sposób wyznaczysz linię, w której twoje brwi powinny się zaczynać. Następnie, patrząc na wprost, trzymaj kredkę opartą o skrzydełko nosa i powoli przesuwaj drugi jej koniec, aż znajdzie się po zewnętrznej stronie tęczówki. W tym miejscu brew powinna tworzyć łuk. Na koniec przytrzymaj jeden koniec kredki oparty o skrzydełko nosa, a drugi skieruj tak, by znalazł się tuż za zewnętrznym kącikiem oka – tak wyznaczysz miejsce, gdzie brew powinna się kończyć.
Gdy już wyznaczysz trzy najważniejsze punkty, czas rozprawić się z włoskami. Pęsetką wyrywaj włoski od dołu łuku do góry. Pozbądź się też tych u nasady nosa. Rób to napinając skórę i wyrywając je zdecydowanym ruchem. Nie staraj się na siłę skubać brwi tylko dlatego, żeby miały taki kształt, jaki sobie wymyśliłaś. Trzymaj się ich naturalnej linii. Lepiej wyrwać mniej, niż za dużo. Pamiętaj, że idealnie symetryczna twarz zdarza się niezwykle rzadko, dlatego twoje brwi mogą się od siebie trochę różnić.
Kiedy wyrwiesz już ostatni niepotrzebny włosek, czas na upiększenie. Nie przejmuj się, jeśli łuk nie będzie idealny – w tym pomogą ci odpowiednie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne. Wybór jest naprawdę ogromny: henna, kredki, cienie, korektory do powiek, tusze i nabłyszczacze.
Dawniej najpopularniejszym zabiegiem upiększającym brwi była henna, którą wykonywano w większości gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich. Dziś chętniej stylizujemy brwi za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego kosmetyków.
Kosmetyki do modelowania brwi:
1. Cienie – zestawy matowych cieni do modelowania brwi pozwalają na delikatne podkreślenie kształtu. Efekt jest bardziej naturalny, zatem kosmetyk polecany jest także tym paniom, które nie mają wprawy. Doskonale sprawdzają się cienie neutralne w matowych kolorach, także te, które stosuje się do makijażu oczu.
2. Żele koloryzujące – pozwalają na delikatne przyciemnienie włosków. Polecane szczególnie dla osób o jasnych, cienkich i delikatnych włoskach.
3. Żele modelujące – są gęste i doskonale układają grube i nieregularne włoski, którym trudno nadać kształt. Polecane są dla pań, których brwi mają naturalnie szeroką i gęstą linię.
4. Kredki – pozwalają na bardzo precyzyjne domalowanie brakującej części brwi w przypadku, gdy asymetria jest wyraźna. W zależności od techniki korekty, możliwe jest uzyskanie bardzo naturalnej lub bardzo graficznej korekty kształtu.
5. Farbki – są nowym kosmetykiem, który pozwala namalować brew nawet w sytuacjach, gdy naturalna ma bardzo delikatny zarys. Farbki wymagają zdecydowanie większej zdolności modelowania kształtu niż pozostałe kosmetyki, ale zapewniają dokładnie taki perfekcyjny efekt, jaki obecnie jest modny.
Panujący trend jest szczególnie korzystny dla wybranych kształtów oczu, np. małych czy głęboko osadzonych. Wysoko uniesiony łuk brwiowy pozwala na modelowanie kształtu oczu, ponieważ czysta przestrzeń nad górną powieką, daje możliwość korekty.
Brwi najlepiej malować krótkim pędzelkiem o elastycznym włosiu, który pozwoli na precyzyjną aplikację każdego kosmetyku. Po wykonaniu korekty kształtu pod łukiem brwiowym warto nałożyć biały cień. Podkreśla on rysunek i nadaje spojrzeniu świeżości.

orlabaszta.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBalejaż krótkie włosy
Następny artykułBaleyage blond

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here