Balejaż krótkie włosy

Jeśli jesteś posiadaczką krótkiej fryzury lub dopiero się do niej przymierzasz to wybrałaś dobrą kolejność, bowiem najpierw powinno wykonać się strzyżenie, a później szaleć z kolorami i balejażem.
Balejaż jest rodzajem trwałej koloryzacji, polegającej na rozświetleniu niektórych partii włosów w celu ukazania ślicznych kontrastów! Jednak, aby uniknąć niemiłych niespodzianek, poznaj błędy, których należy unikać, aby balejaż był udany.
Pierwszy błąd to chęć wykonania balejażu samodzielnie w domu. Aby efekt był zadowalający, należy znać techniki koloryzacji oraz posiadać pewną zręczność przy nakładaniu farby. Rezultat nie powinien być zbyt jednolity, a przy tym ważnym jest zachowanie bazowego koloru włosów.
Balejaż wykonuje się z reguły na naturalnych włosach, zachowując tym samym bazowy kolor włosów. Jest on przeznaczony przede wszystkim do włosów stonowanych lub jasnych, na których nie wymaga on aż tak wiele pracy! Na włosach ciemnych, należy wykonać raczej zabieg sunlight. Podobnie, jak w przypadku balejażu, technika ta pozwala rozjaśnić włosa, jednak jego kolor pozostanie odpowiednio stonowany. Aby zachować zdrowie Twoich włosów, staraj się zawsze zachowywać swój naturalny kolor!
Należy również pamiętać, że na balejaż składa się kilka odcieni koloru, ale nie kilka różnych kolorów. Biorąc pod uwagę, że tonacje kolorystyczne stopniowo przechodzą od nasady do końcówek włosów, będzie można zauważyć kilka odcieni, jednak wszystkie one będą wariacją tego samego koloru. Niewyobrażalnym jest na przykład mieszanie brązowego, złotego i blond na jednej głowie!
Zanim przystąpisz do balejażu, pamiętaj aby wcześniej się ostrzyc! Unikaj sytuacji, w której będziesz obcinać włosy już po nałożeniu balejażu, a szczególnie unikaj nakładania farby na zniszczone końcówki. Dlatego też, zanim przystąpimy do koloryzacji, zaczynamy od ścięcia włosów, tak, by końcówki były odświeżone i świetliste, dając niepowtarzalny rezultat.
Nie nadużywaj balejażu, aby nadto nie uwrażliwić włosów. Nie powinnaś poświęcać swoich giętkich i błyszczących włosów w imię zamiłowania do koloryzacji. Nie wykonuj więc więcej niż trzech balejaży w ciągu roku. Jeżeli pojawiają się odrosty i nie możesz doczekać się kolejnej wizyty, możesz wykorzystać technikę retuszu. Twój fryzjer użyje rozjaśniających kremów, które pozwolą delikatnie rozjaśnić odrosty, nie naruszając reszty włosów.
Dbaj o swoje włosy także w domu. W tym celu, używaj odpowiednich produktów, albo wykorzystując produkty do włosów farbowanych, albo odżywki nawilżające, jeżeli Twoje włosy nie są wystarczająco nawilżone.

englishmyway.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredka do oczu
Następny artykułModelowanie brwi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here