Naturalne afrodyzjaki to np.: szparagi, czekolada, owoce morza. Pobudzają one pożądanie i zwiększają ochotę na seks. Za afrodyzjaki uważane są również przyprawy, takie jak: chili, kardamon, cynamon, wanilia, goździki, imbir.

Potencja – co to jest?

SEKS to jedna z fizjologicznych potrzeb człowieka, która prowadzi do prokreacji (rozmnażania się), ale nie zawsze musi do niej dojść.  Na całokształt życia intymnego składa się bowiem wiele czynników: od samego współżycia, po flirt, uwodzenie czy grę wstępną, która wzbudza uczucie podniecenia. Potencja umożliwia obojgu partnerom odbyć satysfakcjonujący stosunek seksualny. Naturalne środki na potencję to tzw. afrodyzjaki, czyli np.: jedzenie, napoje, przyprawy.

Czym jest afrodyzjak?

Afrodyzjaki to substancje, zwykle w jedzeniu i napojach, które powodują wzrost libido i potencji oraz rozpalają pożądanie i namiętność. Osoby, które mają problem z pociągiem seksualnym, mogą stosować apteczne tabletki na potencję, lub skorzystać z prostych środków, dostępnych w każdej kuchni, takich, jak: chili, kolendra, szparagi, czekolada, ostrygi, wino, kardamon.

Naturalne środki na potencję – owoce morza

Naturalnym afrodyzjakiem są ostrygi i krewetki. Owoce morza zawierają w sobie porządną dawkę cynku, który pobudza pożądanie, zwłaszcza u mężczyzn. Są one idealnym zestawem na romantyczną randkę. Precyzyjnie przygotowane sushi pobudza nie tylko zmysły smaku, ale i wzroku, a drewniane pałeczki zamiast tradycyjnych sztućców, zmuszają do powolnego jedzenia i delektowania się każdym kęsem.

Napoje na potencję

Za silny afrodyzjak zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, uważa się czerwone wino, szampana, brandy morelowe czy zielony likier. Należy jednak pamiętać, że alkohol tylko w pierwszej chwili skutecznie pobudza krążenie krwi oraz zmysły, jednak szybko usypia i w nadmiarze prowadzi do wysuszania pochwy u pań, a u panów – problemy z erekcją.

Domowe sposoby na potencję – czekolada, przyprawy

Czekolada zawiera w sobie teobrominę, czyli organiczny związek chemiczny zawarty w każdym ziarnie kakaowca, który działa podobnie jak kofeina – pobudza, poprawia nastrój oraz stymuluje pracę neuroprzekaźników w organizmie. Z czekolady można zrobić domowe pralinki lub gęsty napój. Uzupełnieniem czekoladowego deseru będą aromatyczne przyprawy, które również słyną ze swoich właściwości pobudzających popęd seksualny, np.: chili, cynamon, imbir, goździki, anyż, kardamon czy wanilia.  

Szparagi na potencję

Szparagi powszechnie uważane są za afrodyzjaki dla kobiet. Warzywa wykazują pobudzające właściwości, a ich działanie można wzmocnić, stosując takie przyprawy, jak: gałka muszkatołowa, chili, imbir, lubczyk lub czarny pieprz. Szparagi doskonale smakują gotowane na parze lub pieczone w piekarniku, np. z dodatkiem soku cytrynowego lub kaparów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here