Naturalny tusz do rzęs

Jednym z najważniejszych elementów naszego codziennego makijażu jest malowanie rzęs – to właśnie dzięki tuszowi nasze spojrzenie jest wyraziste, mocne, a nasze oczy podkreślone, przyciągające uwagę, piękne. Coraz częściej jednak mówi się głośno o jakości kosmetyków, ich dalekosiężnym wpływie na nasze zdrowie przy ich długotrwałym stosowaniu oraz o konieczności zwracania szczególnej uwagi na skład kosmetyków, z jakich korzystamy każdego dnia. To samo tyczy się obecnie również i tuszy do rzęs – w sklepach można znaleźć coraz więcej produktów pochodzenia bio, co więcej, również same kobiety starają się znaleźć alternatywne rozwiązania dla tradycyjnie stosowanych kosmetyków. Jak wygląda to jednak w praktyce?
Przygotowanie własnego naturalnego tuszu do rzęs nie jest tak trudne, jak by się można tego spodziewać. Do przygotowania domowego, w pełni naturalnego tuszu do rzęs wystarczą dwie tabletki węgla leczniczego, jedno żółtko jaja kurzego, najlepiej takiego, na którym będzie znajdować się dat przydatności do spożycia – wtedy będziesz wiedzieć jednocześnie, do kiedy powinnaś zużyć przygotowany przez siebie tusz; przyda się również kropla olejku lawendowego. Tabletki należy rozgnieść, a następnie połączyć z resztą składników i najlepiej a pomocą pipety przenieść do pojemnika po starej maskarze.
Jeśli nie masz czasu, żeby przygotować naturalny tusz do rzęs, nic nie szkodzi – producenci kosmetyków wychodzą dzisiaj naprzeciw klientkom chcącym używać bezpiecznych kosmetyków o bio pochodzeniu. Na półkach sklepowych znajdziesz więc takie propozycje, jak tusze zwykłe oraz wodoodporne firmy Avril, zwiększające objętość, długotrwałe, zawierające na przykład ekologiczny, pszczeli wosk czy naturalne ekstrakty, ale również odżywiające czy chroniące rzęsy przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W przypadku tuszu wodoodpornego tej marki można liczyć również na działanie przeciwutleniające i bardzo łatwą aplikację. Cena nie jest wygórowana, ponieważ plasuje się w granicach około 30-kilku złotych.

glamourlook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here