Profesjonalne maski do włosów

Piękne i zadbane włosy są efektem odpowiedniej pielęgnacji. Zastanawiasz się, jak o nie dbać, by mieć efekt niczym gwiazdy na czerwonym dywanie? Zasad jest kilka, jednak bardzo prostych. Pierwszym krokiem jest zdefiniowanie, jaki rodzaj włosów posiadasz oraz jaką mają kondycję, a ponadto czy masz z nimi jakiś problem – czy się przetłuszczają, czy może są suche, czy też łamią się lub wypadają. To pomoże określić, jaki rodzaj kosmetyków do pielęgnacji powinnaś wybrać.

Właściwa pielęgnacja – co robić, a czego nie?

Włosy niszczą się z wielu powodów, które pojawiają się wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji. Aby przywrócić im blaski i zdrowy wygląd dobrze jest unikać narażania ich na wysokie temperatury, które tworzą się podczas używania suszarki, prostownicy oraz lokówki do włosów. Negatywny wpływ na zdrowie włosów mają również różne zabiegi fryzjerskie, takie jak farbowanie czy trwała ondulacja. Zdecydowanie osłabiają włosy, co może być przyczyną łamliwości i wypadania. Unikać należy również związywania włosów w ciasny kucyk oraz ciągłego wystawiania ich na szkodliwe promienie słoneczne. Aby włosy miały dobra kondycję, należy używać profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji, takich jak szampony, odżywki i maski do włosów. Takie produkty najlepiej jest zakupić bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Jakość takich preparatów jest znacznie wyższa niż tych, które sprzedawane są w drogerii.

Profesjonalne maski do włosów

Maski do włosów zakupione u fryzjera mają wysoka jakość i już po pierwszym użyciu można zauważyć poprawę kondycji włosów. Są jednak sposoby, które pomagają wzmocnić efekt. Jednym z nich jest umycie włosów szamponem oczyszczającym przed nałożeniem maski. Poprzez swoje działanie otwiera on łuski włosów, dzięki czemu maska szybciej wniknie w głąb włosa. Ważne jest również, aby włosy z nałożoną maską zawinąć w ręcznik lub folie aluminiową. Pod wpływem ciepła, maska będzie lepiej działać

Ranking profesjonalnych masek do włosów

1. Planeta Organica, Black Moroccan Hair Mask
2. L’Biotica, Biovax Keratyna + Jedwab
3. Kallos , Hair Pro-tox Hair Mask

testersi.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNaturalny tusz do rzęs
Następny artykułMęskie włosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here