Optymalizacja gier mmo

Lubicie gry sieciowe? Ja uwielbiam. Jest wiele tytułów mmo, w które gram. Rynek gier oferuje tyle rozmaitości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od wszelkiej maści rpg, poprzez shotery online, na grach kończąc typu moba kończąc. Dzisiaj omówimy sobie trochę zagadnień z kwestii dotyczących optymalizacji i komfortu rozgrywki.

Gry mmo mają zazwyczaj niższe wymagania graficzne niż tytuły typu AAA, czy nawet te od twórców niezależnych. Z czego to wynika? Z tego, że nasz komputer musi udźwignąć wymagania silnika graficznego, co się zgadza, ale także setki, a niekiedy tysiące graczy, którzy wykonują jakieś czynności w tym świecie. To nie są roboty, które poruszają się za pomocą algorytmu. To są gracze, którzy grają i wykonują te same niezależne akcje co my. Obsługa tego wszystkiego wymaga od naszego komputera najwięcej. To czy będziemy w stanie cieszyć się rozgrywką na naszym opiekaczu zależy od parametrów jego podzespołów. Nie będę się na tym skupiał szczegółowo, ale opiszę kilka konkretnych i istotnych informacji.

Po pierwsze ilość pamięci ram. W dzisiejszych czasach ciężko cieszyć się komfortową pracą poniżej 8Gb, są gry, które wymagają znacznie mniej. Nie mniej jednak pewne jest to, że będą wymagały coraz więcej. Wystarczy zobaczyć rozrzut wymagań na tle ostatnich dwóch dekad. Kiedyś 2Gb były standardem.

Procesor i karta graficzna to one odpowiadają kolejno za moc obliczeniową i renderowanie tekstur, a także innych efektów graficznych. Jedno jest pewne. Podobnie jak ram, wymagania dotyczące tych podzespołów będą rosły, oczywiście gry są optymalizowane na wiele różnych sposobów, ale na bardziej rozbudowane produkcje potrzeba więcej mocy obliczeniowej, oraz lepszych parametrów kart graficznych.

Ostatnią rzeczą, która wpływa na komfort rozgrywki jest nasz ping. To od niego zależy to, czy będziemy się cieszyć komfortową rozgrywką, czy gra będzie lagować. Jak sprawdzić ping? W każdym speed teście można go sprawdzić. Tutaj sytuacja jest odwrotna, ponieważ im mniejsza wartość, tym lepiej.

tubator.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here