Nie od dziś wiadomo, że każda kobieta chciałaby mieć idealne proporcje zarówno ciała, jak i twarzy. Jeśli chodzi o to pierwsze, to można to osiągnąć odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Drugie zaś – nie jest już takie proste. Owszem, można korygować kształt twarzy dobierając odpowiednią fryzurę, jednak nigdy nie będzie ona idealnie proporcjonalna. Szczęście więc mają kobiety, które naturalnie urodziły się z owalnym kształtem twarzy. One mogą szaleć z fryzurami na tyle, na ile pozwoli im odwaga!

Dlaczego owalny kształt twarzy jest idealny?

owalna twarzOwalna twarz charakteryzuje się ogromną proporcjonalnością. Mocno zarysowane kości policzkowe, wyznaczają najszersze punkty na twarzy. Natomiast nieco zbyt wysokie czoło i zbyt długi podbródek są w tym przypadku jak plastelina – łatwe do skorygowania większością fryzur. Tak, panie o takim kształcie buzi mogą pozwolić sobie praktycznie na każde cięcie czy upięcie. Dlatego zatem uznaje się, że owal to najlepszy kształt buzi, jaki można sobie wymarzyć.

Jakie fryzury dla owalnej buzi?

Przy owalnej buzi, by zachować idealne proporcje, należy zwracać szczególną uwagę na objętość włosów. Im ich jest więcej, tym dla ogólnego wyglądu lepie. Dlatego warto stawiać na loki, asymetrię, fale, cieniowanie i ogólnie na tak zwany „artystyczny nieład”. Dzięki temu, policzki staną się mniej widoczne – a to optycznie złagodzi wygląd buzi, doda jej blasku i sprawi, że będzie wyglądać delikatnie i młodzieńczo.

Owalna buzia równie dobrze będzie wyglądać w króciutkich fryzurkach („na chłopaka”) ale i takich o nieco dłuższej górze (włosy po bokach są mocno skrócone, góra zaś fantazyjnie długa). Taka fryzura sprawdza się u osób, które nie lubią spędzać dużo czasu na układaniu włosów ale i u tych, którzy chcą podążać za trendami – a to jest niewątpliwie hit ostatnich kilku miesięcy (zwłaszcza, jeżeli kolor włosów jest srebrzysty, wręcz siwy).

Jakich fryzur należy unikać przy owalnym kształcie twarzy?

Mając taki kształt twarzy, również można sobie zaszkodzić. Przykładem są fryzury bardzo gładkie, wyprostowane, gdzie przedziałek usytuowany jest w centralnym miejscu głowy – na samym środku. Taka fryzura optycznie jeszcze bardziej wyciąga długi podbródek i uwydatnia wysokie czoło. Nie sprawdza się to zarówno przy długich i grubych włosach, jak i krótkich i dość cienkich. W każdym z przypadków twarz wygląda nie korzystnie.

Jeżeli jednak ktoś z natury ma włosy proste, warto kształt buzi skorygować na przykład grzywką.
Ta zaczesana na bok pięknie podkreśla oczy i nadaje delikatności.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here