peeling

Każda z nas pragnie wyglądać jak najpiękniej. Z pomocą coraz częściej przychodzi kobietom nowoczesna kosmetyka. Występuje coraz więcej zabiegów, które pozwalają cieszyć się piękną skórą jak najdłużej.

Jak działają peelingi?

Działanie peelingu polega na usunięciu zbędnego, obumarłego naskórka i pobudza skórę do produkcji nowych komórek. Regularnie stosowany peeling, nawet w warunkach, domowych pozwala wygładzić i rozjaśnić cerę. Poza tym, peelingi zapewniają lepsze ukrwienie skóry i lepszą jej elastyczność, dzięki czemu skóra wygląda na młodszą.

Peeling złuszcza warstwę rogową naskórka, zapobiega zatykaniu się porów i powstawaniu zaskórników. Pomaga wyrównać koloryt skory oraz zmniejsza przebarwienia np. potrądzikowe. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingów opalenizna jest bardziej równomierna i dłużej się utrzymuje na skórze.

Warto stosować peelingi, ponieważ złuszczona skóra jest bardziej podatna na pielęgnację. Kremy i balsamy lepiej się wchłaniają oraz dają lepsze efekty.

Peeling a rodzaj cery

Peeling musi być dobrany do typu cery. Najlepiej skonsultować wybór odpowiedniego peelingu z kosmetyczką lub dermatologiem. Ostrych, gruboziarnistych peelingów nie należy stosować, przy cerze naczynkowej, trądziku młodzieńczym lub różowatym. Lepsze będą delikatne peelingi enzymatyczne, które nie podrażnią już i tak problematycznej cery.

Jak często stosować peeling?

Zaleca się, żeby przy cerze tłustej stosować peeling dwa razy w tygodniu. W przypadku innych typów cer, wystarczy używanie peelingu raz w miesiącu.

Wykonywanie peelingu

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie twarzy oraz szyi. Najlepiej mleczkiem do demakijażu lub płynem miceralnym. Kolejnym krokiem jest nałożenie na twarz peelingu, lecz należy pamiętać o tym, aby unikać okolic oczu i ust.

Stosując peeling mechaniczny musimy delikatnie masować twarz okrężnymi ruchami. Masaż wykonujemy przez parę minut.

Inaczej postępujemy, w przypadku peelingu enzymatycznego. Oczywiście oczyszczenie twarzy również jest podstawą, jednak ten peeling wystarczy nałożyć na twarz i odczekać tyle czasu, ile zaleca producent. Następnie zmywamy twarz wodą. Po peelingu, jeżeli skóra nie jest zbyt zaczerwieniona, można zastosować krem odpowiedni do rodzaju cery.

Możemy również zastosować peeling do ciała. Preparat należy nałożyć na umyte oraz wilgotne ciało. Peeling nakładamy okrężnymi ruchami. Większy nacisk kładźmy na partie ciała, gdzie naskórek jest najgrubszy, czyli łokcie i kolana. Zabieg wykonujemy przez 10 lub 15 minut. Po skończeniu peelingu zalecam nałożenie balsamu.

Przeciwwskazania do stosowania peelingu

To przede wszystkim wszelkie choroby skóry oraz stany zapalne. Poza tym, zaraz po wykonaniu peelingu, nie powinno się wychodzić na słońce. Nie powinniśmy stosować peelingu po depilacji, bo mogłoby to podrażnić skórę. Absolutnie nie można stosować peelingów, w szczególności mechanicznych przy trądziku młodzieńczym, ponieważ nasila to stan zapalny oraz niedoskonałości.

Podział peelingów

Ogólnie peelingi dzielimy na mechaniczne, enzymatyczne, owocowe oraz gabinetowe. Peelingi mechaniczne zawierają różnego rodzaju drobinki, których zadaniem jest złuszczanie martwego naskórka. Drobinki mogą być substancjami syntetycznymi lub naturalnymi np. sól z Morza Martwego. Tego rodzaju peelingi są szczególnie polecane dla cery tłustej.

Peelingi enzymatyczne nie powodują podrażnień, bo tylko nakłada się je na określony czas na twarz. Polecane dla cery naczynkowej.

Peelingi z kwasami owocowymi zawierają np. kwas pirogronowy. Zazwyczaj to peelingi o silnym działaniu, zalecane dla cery tłustej oraz mieszanej.

Natomiast peelingi gabinetowe mają najsilniejsze działanie. Zapytaliśmy ekspertów z Anlaya Day Spa o opinie na temat zabiegu C-Peel. Specjaliści podkreślają, że głównym jego składnikiem jest witamina C w stężeniu 10 %, dzięki czemu wymieniony peeling jest skuteczną metodą na pozbycie się niedoskonałości cery oraz ogólnego jej wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here