Moi czytelnicy coraz częściej pytają: jak poprawić kondycję fizyczną? „Nie lubię biegać”, „nie lubię chodzić”,nie mam czasu” – piszecie, jednocześnie zauważając, że brzuch rośnie. Jak schudnąć i jednocześnie poprawić swoją kondycję fizyczną?

Ćwiczenia w pracy

Jednym z dobrych sposobów jest ustalenie sobie harmonogramu ćwiczeń: na każdą godzinę spędzoną przed komputerem należy wykonać dziesięć brzuszków, pompek lub innych ćwiczeń fizycznych, które uznasz za stosowne. Jeśli nie masz w swoim miejscu pracy takiej swobody, wykonuj ćwiczenia w domu. Szybko zauważysz efekty!

Ćwiczenia w domu

Poranne ćwiczenia to nie tylko dobry pomysł na radosny początek dnia, ale i zdrowy dla Twojego ciała. Wykonując rano akrobacje, aerobik i inne ćwiczenia, pobudzasz krążenie oraz metabolizm w ciele.  Przed rozpoczęciem ćwiczeń wypij szklankę wody z cytryną, a poczujesz prawdziwie dobry duch tkwiący w Twoim ciele!

Spacery

Spacery i chodzenie to też dobry sposób na pobudzenie Twojej kondycji fizycznej. Jeśli możesz się przespacerować do sklepu, bo nie planujesz ciężkich zakupów, to wybierz nogi zamiast samochodu. Ma to dodatkową zaletę: nie wykupisz przypadkowo połowy sklepu, ponieważ będziesz miała świadomość, że musisz jeszcze te zakupy donieść do domu. Przed wyjściem na spacer włącz aplikację do liczenia kroków, która Cię dodatkowo zmotywuje do chodzenia i wyliczy liczbę spalonych kalorii.

Spacer z psem

Jeśli naprawdę nie możesz się zmusić do wyjścia na spacer, przemyśl zakup zwierzaka: najlepiej psa. Wbrew pozorom, to poważna porada. Mając takiego pupila, będziesz musiała codziennie wychodzić na spacer, aby zaspokoić jego potrzeby fizyczne i społeczne. Wtedy spacer nie będzie karą, a rozrywką dla Ciebie i dla Twojego psa, a także okazją do poznania nowych zakątków osiedla i zwiedzania miasta. Często zdarza się, że właściciele psów na spacerach poznają się ze sobą dzięki swoim zwierzętom, co oznacza, że możesz również poznać swoich sąsiadów, a Twój pupil pozna nowych znajomych. Tyle korzyści! Oczywiście, utrzymanie psa wiąże się również z obowiązkami, ale o tym już na pewno wiesz.

Jazda na rowerze

Kolejnym sposobem na poprawienie kondycji fizycznej jest jazda na rowerze. Codziennie pedałując po parę kilometrów, nie tylko poznasz swoje osiedle oraz miasto, ale i zyskasz sprawność w nogach, a Twój organizm przyzwyczai się do wysiłku fizycznego. Jednak warto także zachować ostrożność: należy zawsze mieć na sobie kask rowerowy oraz ubranie odblaskowe. Według prawa, jeśli policjant spotka Cię bez tych niezbędników rowerzysty, może wypisać mandat. Nie warto więc oszczędzać na swoim bezpieczeństwie – te rzeczy możesz kupić w pierwszym lepszym supermarkecie lub zamówić z Internetu.

Wszystkie wymienione sposoby pozwalają nie tylko na zachowanie kondycji fizycznej, ale i wykształcenie w sobie dyscypliny oraz systematyczności. Oczywiście, pod warunkiem, że będziesz regularnie uprawiać sport. Jeśli szybko Ci zabraknie zapału, dodatkowe kilogramy wciąż będą ciążyć na ciele, psując nie tylko kondycję fizyczną, ale i kondycję psychiczną. Zatem: czas działać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here