Pociągła twarz

Fryzura może odmienić nasza twarz, podkreślając jej atuty, a ukrywając mankamenty. Jak to możliwe? Udowodniono, że odpowiednie cięcie i ułożenie fryzury może wyszczuplić twarz okrągłą lub złagodzić ostre rysy twarzy kwadratowej. Ale zacznijmy od początku. Najpierw określ, jaki masz typ twarzy. Wyróżniamy pięć podstawowych kształtów, są to twarz owalna, twarz okrągła, twarz kwadratowa, twarz pociągła i twarz trójkątna. Jeśli nie jesteś pewna, jaki kształt twarzy masz, możesz wykonać łatwy test, który upewni Cię w przekonaniu. Wystarczy, że staniesz przed lustrem z zaczesanymi włosami do tyłu i obrysujesz na nim szminką kontur swojej twarzy. Z takiej perspektywy zdecydowanie łatwiej jest ocenić to, jaki mamy kształt twarzy.

Twarz pociągła – fryzury

Jeśli Twoja twarz jest pociągła, masz bardzo duże pole do popisu. Jest to dość symetryczny kształt twarzy, który doskonale prezentuje się przy wielu rodzajach fryzur. Twarz pociągła charakteryzuje się wysokim czołem, oraz spiczastą brodą. Kobiety o twarzy pociągłej zazwyczaj mają zgrabne i proste nosy oraz spiczaste brody. Ten typ twarzy najlepiej prezentuje się z grzywkami, które zakryją wysokie czoło. Twarz pociągła doskonale wygląda zarówno z grzywką prostą, jak i ściętą z ukosa. Świetnie również wygląda z fryzurami długimi, zaczesanymi na jedną stronę. Przedziałek z boku optycznie skraca czoło i podkreśla delikatne kości policzkowe.

Twarz pociągła – makijaż

Tak, jak fryzura, również makijaż może zmienić kształt twarzy podkreślając to, co najlepiej się prezentuje. Odpowiednie użycie bronzera, rozświetlacza i różu sprawi, że wyraz twarzy będzie miał bardziej wyrazisty charakter. Umiejętne konturowanie twarzy jest bardzo ważne. Nie powinno się zostawiać smug ani plam kosmetyków, a rozcierać je i blendować pędzlem, aż uzyskamy efekt chmurki i łagodnego przejścia. Pamiętaj o ważnej zasadzie – bronzer nakładamy tuż pod kością policzkową, a róż na kości policzkowej. W przypadku twarzy pociągłej, bronzer powinien kierować się w stronę kącika ust.

takeitizzy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here