Przetłuszczające się włosy

Odpowiednia pielęgnacja włosów zapewnić może wygląd fryzury pełen blasku. Zdrowe i zadbane włosy to nie efekt przypadku, a poświęconego czasu na nałożenie odżywki lub maski. Oczywiście w dzisiejszych czasach dbanie o włosy nie wymaga od nas zarezerwowania połowy dnia, bowiem mamy takie produkty, których nałożenie trwa kilka chwil, a których bardzo często nie trzeba spłukiwać, co jest bardzo dużą oszczędnością czasu. Rodzajów szamponów i ich zastosowań jest bardzo dużo. Obecnie mamy rozwiązanie na każdy problem, który dotyczy włosów i skóry głowy, a więc szampony i odżywki do włosów przetłuszczających się, do włosów suchych, osłabionych, farbowanych i wiele innych.

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Przetłuszczanie się włosów wynika ze zbyt dużej pracy gruczołów łojowych, które produkują nadmiar sebum. Błędem jest mycie włosów każdego dnia, ponieważ pobudzamy gruczoły do jeszcze intensywniejszej pracy. Włosy mogą przetłuszczać się z wielu przyczyn, na które nie mamy wpływu, a więc choroby immunologiczne, zmiany hormonalne czy niektóre leki. Jednak jest również kilka powodów, które możemy zmienić, a więc niewłaściwa dieta bogata w tłuszcze, zbyt duża ilość środków stylizujących oraz niewłaściwa pielęgnacja, a więc nieodpowiednie szampony i odżywki do kondycji włosów czy płukanie ich gorącą wodą.

Jak zapobiegać przetłuszczaniu się włosów?

Pierwszym krokiem jest zakupienie odpowiednich kosmetyków, takich jak szampon i odżywka do włosów przetłuszczających się. Warto jednak nie sugerować się niską ceną, ponieważ wydamy pieniądze na produkt, który nie będzie działał – niestety bardzo często niska jakość idzie w parze z niską ceną. Najlepiej wziąć pod uwagę skład kosmetyku. Najlepsze dla włosów przetłuszczających się są składniki naturalne, takie jak biała glinka, łopian, rozmaryn, mięta, których zadaniem jest regulacja poziomu sebum, odżywienie cebulek, oczyszczenie i odtłuszczenie skóry głowy oraz pielęgnacja włosów. Pamiętaj, że lepsze efekty uzyskasz stosując szampon i odżywkę z jednej serii.

inaczejmowiac.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMęskie włosy
Następny artykułPociągła twarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here