Podatki marynarskie

Podatki marynarskie to dość kontrowersyjny temat. Wielu marynarzy (szczególnie początkujących) nie do końca zdaje sobie sprawę, jak powinno się rozliczać i gdzie. Dlatego też, wielu marynarzy przekazuje tą kwestię radcom prawnym, którzy zajmują się dokładnym obliczaniem podatków za pracę marynarzu.

1. Zakres spraw

Kancelaria radcowska zajmuje się przede wszystkim sytuacją prawno – podatkową polskich marynarzy. Kwestia podatków w tym przypadku nie jest tak oczywista, gdyż marynarze mieszkają w Polsce (więc zgodnie z polskim prawem powinni płacić podatku w Polsce), a pracują na statkach u armatorów zagranicznych.

2. Kancelaria radcowska

Dlatego też wielu marynarzy zgłasza się do doświadczonych w tej kwestii radców prawnych (https://radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/), którzy zajmują się ich prowadzeniem spraw, reprezentacją na terenie całej Polski. W zależności od potrzeb, obsługa prawna może obejmować między innymi takie czynności jak np.: rozliczanie podatków marynarzy, rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy, porady dotyczące działalności danej firmy, przygotowywanie umów, regulaminów i statutów, opiniowanie umów, informowanie o zmianach w przepisach prawa oraz porady dotyczące obowiązujących przepisów w danej sprawie, porady dotyczące spraw pracowników, reprezentacja zarówno przed polskimi, jak i zagranicznymi organami podatkowymi, sądami i organami egzekucyjnymi, tworzenie opinii prawnych, sporządzanie pism. W sytuacjach skomplikowanych lub spornych w kwestiach podatkowych, pomoc doświadczonego radcy prawnego może okazać się jest niezastąpiona.

3. Szkolenia dla marynarzy

Co ciekawe, kancelaria radcowska specjalizująca się w kwestii podatków marynarzy organizuje również dla tej grupy osób specjalne, cykliczne szkolenia, na których sami zainteresowani mogą poznać podstawy prawne umożliwiające prawidłowe rozliczanie podatków, obowiązujące przepisy oraz przyszłe ich zmiany, a także poruszanych jest wiele innych spraw związanych z podatkami dla marynarzy zarówno w Polsce, jak i w konkretnych krajach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here