Co jeść na diecie bez tłuszczu?

Dieta beztłuszczowa polega na ograniczaniu tłuszczów do minimum. Niezdrowe tłuszcze trans są bardzo szkodliwe dla naszego organizmu, ponieważ mogą powodować problemy z układem krążenia. Znajdziemy je między innymi w słodyczach i innych gotowych przekąskach. Dieta beztłuszczowa może pomóc w redukcji wagi oraz poprawie samopoczucia. Spożywa się na niej głównie węglowodany oraz białko, najczęściej pochodzenia roślinnego. Przejście na beztłuszczową dietę wymaga jednak odpowiednich działań. Niemożliwe jest całkowite ich wykluczenie – zdrowe tłuszcze wciąż powinny znajdować się w naszej diecie. Najlepiej pozyskiwać je ze źródeł roślinnych, czyli z warzyw oraz ryb. Wskazane jest też chude białe mięso – na przykład to z kurczaka. Charakterystykę wartych uwagi diet można znaleźć na Portal Knowledge

Niestety kuchnia polska zawiera wiele potraw z dużą ilością tłuszczu. Są to między innymi smażone w głębokim oleju kotlety, czy frytki. Dla miłośników tego drugiego dania jest jednak ratunek – wystarczy przekonać się o tym nabywając akcesoria takie jak frytkownica beztłuszczowa. Metody jej działania opisano na https://knowledge.co.pl/jak-dziala-frytkownica-beztluszczowa/. Jedną z jej zalet jest to, że dostarczamy sobie zdecydowanie mniej kalorii, których frytki smażone w oleju mogą mieć nawet 300 w 100 gramach. To aż trzykrotnie więcej, niż ilość kalorii w tradycyjnych ziemniakach z wody.

Smażenie tylko w określonych przypadkach

Będąc na beztłuszczowej diecie nie musimy też rezygnować z potraw smażonych. Gdy zaopatrzymy się w patelnię z grubym dnem da ona możliwość smażenia na bardzo niewielkiej ilości oleju, lub całkowicie bez jego używania. Otwiera to drogę do przygotowywania takich potraw jak placki ziemniaczane, czy naleśniki. Uważajmy jednak na kalorie zawarte w tych potrawach. Ich zbyt duża ilość może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, dlatego w miarę możliwości stosujmy niskokaloryczne zamienniki. Jogurt naturalny z odrobiną przypraw świetnie sprawdzi się jako substytut majonezu. Z dodatkiem odrobiny miodu będzie idealny, kiedy mamy ochotę na coś słodkiego. Używając do kawy chudego mleka zamiast śmietanki również możemy zaoszczędzić sporo kalorii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here