Pole dance, czyli taniec na rurze, stał się sportem, który zyskuje coraz większą liczbę miłośników. Panie, a nawet panowie z całego świata próbują swoich możliwości. Ten artystyczny taniec wymaga jednak wielu poświęceń. Nie tak łatwo przychodzi opanowanie podstawowych ruchów, a utrzymanie się na rurze możliwe jest dopiero po wielu godzinach treningów oraz prób. By czas spędzony na ćwiczeniach był przyjemniejszy, a sam taniec wykonywany sprawniej, konieczny okazuje się zakup odpowiedniej odzieży pole dance.

Jakie ubrania warto mieć trenując pole dance?

Można się domyślać, że podczas treningów tego tańca wysiłek jest bardzo duży. Dlatego ubrania powinny być swego rodzaju ułatwieniem. Strój powinien być więc wygodny oraz komfortowy. Nie może on też krępować ruchów, ponieważ to znacznie hamowałoby postępy. Cechą charakterystyczną odzieży do tańca na rurze jest to, że odkrywają one znaczną część ciała, co również daje więcej możliwości ruchowych. Najbardziej podstawowy komplet składa się z krótkich spodenek, obcisłego topu lub sportowego stanika. Odzież pole dance musi być wykonana z jakościowych materiałów.

Elastyczne ubrania do pole dance

Spodenki sportowe, które wykorzystywane są podczas treningów pole dance są nie tylko krótkie, muszą być również bardzo elastyczne. Najlepiej jest wybrać takie modele, które wykonane zostały z jakościowego i dobrze rozciągającego się materiału, ponieważ zapewnią nam one wygodę oraz swobodę podczas treningu, jak i będą wytrzymałe, i tym samym służyć nam będą nieco dłużej. Odzież pola dance składać się może równie dobrze z wygodnych i elastycznych bokserek. Niektórzy zakładają zwyczajne, jeansowe szorty, jednak na te pozwolić sobie można wtedy, gdy podstawowe ruchy zostały już dobrze opanowane lub wtedy, gdy trening nie jest aż tak intensywny. Górę także zastąpić może bawełniany t-shirt, najważniejsze, by był dopasowany. Na rynku dostępne są również obcisłe oraz elastyczne getry, specjalne do tańca na rurze.

Czy do pole dance używa się butów?

Najczęściej nie, ponieważ najlepszą przyczepność zapewnić sobie można będąc na boso. Wówczas nie powinniśmy się ślizgać. Jednak niektórym to przeszkadza i przez to odczuwają dyskomfort. Wówczas warto założyć buty do jogi albo skarpetki z powierzchnią antypoślizgową. Odzież pole dance to także wysokie szpilki, jednak na nie pozwolić sobie mogą bardzo doświadczone tancerki.

Co może ułatwić trening pola dance?

Kolejną ważną kwestią są stosowane często dodatki, które znacznie mogą ułatwić treningi. Bez nich na samym początku może być trudniej. Na pierwszych ćwiczeniach trudno jest utrzymać się na rurze. Tu przydatne okazać się mogą frotki zakładane na nadgarstki lub też opaski, które ochronią nas przed stłuczeniami, siniakami i kontuzjami. Warto pamiętać na początku o takich zabezpieczeniach.

Czego unikać podczas treningów?

Odzież do pola dance to jednak nie wszystko. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas treningów, należy zdjąć wszelkie ozdoby, biżuterię, kolczyki. Ważne jest też to, by nie smarować dłoni kremami i oliwkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here