Dostosowanie swojego stylu ubierania się do ogólnych potrzeb otoczenia, ale i własnego gustu często jest trudne do pogodzenia. Z tego powodu wiele kobiet preferuje style nie bardzo stanowcze w swojej formie. Należy do nich między innymi sportowy styl, do którego pasują dobrze zarówno eleganckie szpilki, jak również i trampki na koturnie. I to właśnie dobór obuwia do odzieży często jest najtrudniejszy.

Styl sportowy ma to do siebie, że w jego ramach zamknąć można wszelkie zestawienia odzieży, butów i dodatków w formie eleganckiej oraz sportowej. Dobrze dopasowane do figury, sytuacji i charakteru elementy stylizacji będą doskonale wyglądać na pewnej siebie kobiecie. Trampki na koturnie będą więc wygodne i idealne do eleganckich ubrań, zaś szpilki – do bardziej sportowych.

Elegancki strój – sportowe obuwie

Pierwszą z opcji, które mamy, gdy chcemy przygotować udaną stylizację w formie sportowej elegancji, jest zestawienie ubrań w stylu bardziej oficjalnym z obuwiem bardziej luźnym. Jak to zrobić? Przede wszystkim musimy wybrać coś, co przykryje nasze biodra i nogi; dobrze sprawdzają się zarówno odpowiednie  spodnie, np. takie w kant, jak i spódnica z plisowanymi zakładkami. Do tego można zestawić świetnie np. proste bluzki w jednolitych kolorach albo wręcz przeciwnie – kwieciste, lekkie koszulki. Dobrą opcja są również bluzki koszulowe, które nadadzą całości eleganckiego, surowego wyglądu. Ewentualnie, dla pań, które lubią prostotę, dobrze sprawdzą się sukienki, choćby w stylu prostej małej czarnej bez nadmiernych zdobień. W takiej sytuacji na stopy z powodzeniem założymy trampki na koturnie, takie jak np. ze strony: https://elikshoe.pl/pol_m_SZAFKA-Z-BUTAMI_SNEAKERSY-TRAMPKI_Trampki-na-koturnie-203.html,  albo zwyczajne tenisówki czy adidasy. Mogą być zarówno dopasowane do stroju kolorem, jak i się wyróżniać – ale o barwach za chwilę.

Sportowa góra, elegancki dół

Alternatywnie możemy skorzystać z innego rozwiązania. Hitem mody są choćby spodnie sportowe czy w stylu luźnym albo codziennym, do tego sportowa, prosta bluza, zaś na nogach – szpilki. W takiej sytuacji warto jednak postawić sobie pewną granicę, dobierając sensownie dodatki; torebka nie powinna być przesadnie elegancka, ale dobrze, gdy łączy np. dobrej jakości materiał (choćby skórę) z prostotą wzornictwa. To zestawienie można oczywiście wybrać też w wersji bardziej letniej,  np. z sandałkami, jak również zimowej, z wyższymi botkami; im bardziej jednak chcemy ubarwić nasz strój, tym bardziej powinnyśmy uważać, bo nie narazić się na efekt co najmniej śmieszny. Zdecydowanie łatwiej jest zestawić trampki na koturnie ze strojem sportowym aniżeli odwrotnie

W świecie barw

Na koniec dobrze jest pamiętać jeszcze o dobrze zorganizowanych barwach. Jeśli cały strój jest dość barwny, to buty powinny albo do niego pasować, albo mieć neutralny kolor. Z kolei, gdy strój jest jednolity, możemy zaszaleć z barwą butów, zwłaszcza gdy zdecydujemy się założyć tenisówki albo trampki na koturnie. Możemy również w przypadku obuwia sportowego wybrać parę z elementami bieli bądź taką, w której np. zmienimy kolor sznurówek, aby dodać elementów kolorowych i luźnego stylu do naszego ubioru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here