Duże, pełne usta to marzenie wielu kobiet. Istnieje obecnie wiele metod powiększania ust za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Jedne są mniej, inne bardziej doskonałe. Najpopularniejszym zabiegiem jest ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym. Daje to natychmiastowy efekt opuchniętych ust, niestety czasach kwas nie formuje się w wargach prawidłowo nadając im nieestetyczny kształt. Dużo skuteczniejszy jest lipofilling – przeszczep tkanki tłuszczowej z własnego ciała do ust!

Skuteczność lipofillingu

Przeszczep tłuszczu własnego z jednego miejsca do drugiego jeszcze do niedawna budził pewne kontrowersje. Jednak finalnie uznano, że jest on doskonałą alternatywą dla sztucznych wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, botoks, czy silikonowe implanty piersi. Własny tłuszcz nie powoduje reakcji niezgodności tkankowej w organizmie, przez co jest łatwo przyswajany i dobrze tolerowany. Bez względu na to skąd dokąd zostanie wykonany przeszczep tłuszczu, możemy być pewni, że zabieg nam nie zaszkodzi. Tłuszcz zacznie żyć własnym życiem, biorąc udział w procesach biochemicznych, nawilżając skórę i ujędrniając ją. Przede wszystkim zaś – nie straci na jakości, ponieważ wciąż będzie stanowił żywą tkankę w naszym ciele. Efektu lipofillingu są widoczne już po kilku dniach. Zabieg warto powtórzyć po kilku miesiącach dla uzyskania jak najlepszego efektu. Jednak w dalszym ciągu nie jest to sztuczna substancja wstrzyknięta do ust, która po kilku miesiącach „upłynnia się” i trzeba ją uzupełnić.

Piękne usta dzięki tłuszczowi z ud

Przeszczep tkanki tłuszczowej w lipofillingu wykonuje się z pomocą tłuszczu zlokalizowanego w partiach ciała, w których nam go zbywa – najczęściej na brzuchu, udach. Tak niewielka objętość potrzebna na uzupełnienie ust nie sprawi, że nasze uda po zabiegu będą szczuplejsze. Niemniej jednak – na pewno sprawi, że usta będą wydawały się bardziej pełne.

Usta ostrzyknięte własnym tłuszczem będą wyglądały bardzo naturalnie. Własna tkanka tłuszczowa doskonale ułoży się w wargach, przez co nie będzie dawała efektu „pontonów”, jak to bywa w przypadku uzupełniania ust kwasem. Po zastosowaniu takiego zabiegu usta w ciągu kilku dni wydają się być pełniejsze, bardziej kształtne. Większe usta w wielu przypadkach wyrównują proporcje twarzy. Warto pomyśleć o tym zabiegu, gdy nasze usta są nieco zbyt wąskie i przez to twarz wydaje się być zbyt szeroka, a nos wydatny. Lipofilling ust wpłynie też pozytywnie na ujędrnienie i nawilżenie skóry naszych ust, przez co zawsze będą one wyglądały soczyście i ponętnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here