puder

Puder – niezbędny produkt do wykończenia makijażu, znajdujący się w każdej kobiecej kosmetyczce. Występuje w formie sprasowanej lub sypkiej. O ile ten drugi wydaje się być wydajniejszy, o tyle ten pierwszy sprawdza się o niebo lepiej! Dlaczego?

Puder prasowany – dlaczego jest lepszy od sypkiego?

puderPuder w formie sprasowanej przede wszystkim jest zdecydowanie wydajniejszy od sypkiego. Nie znika z pojemnika w niewyjaśnionych okolicznościach i nie unosi w powietrze przy każdorazowym podniesieniu opakowania.  Puder zawsze jest na swoim miejscu.

Taka postać pudru pozwala nie tylko na piękne wykończenie makijażu (zmatowienie, rozświetlenie czy zakrycie niedoskonałości) ale również daje możliwość korygowania go w ciągu dnia. Taki kosmetyk występuje w kompaktowym pojemniczku z lusterkiem i gąbeczką. Dzięki temu, w każdej chwili będzie można poprawić swój wygląd. (Najlepiej do takich poprawek używać pudru transparentnego. Jego zadaniem jest zmatowienie cery, usunięcie efektu błyszczenia ze strefy T, czyli: czoła, nosa i brody. Transparenty puder nie zrobi plam na buzi a nałożenie jego kolejnych warstw nie spowoduje efektu ciężkiej „tapety”).

Kolejną zaletą pudru w kamieniu jest to, że nakłada się go albo dużym, miękkim pędzelkiem albo wspomnianą wcześniej gąbeczką. Nałożenie go jest banalnie proste a do tego… wydajne! Nie ma możliwości nabrania na pędzelek zbyt dużej ilości kosmetyku (aby tak się stało, należałoby przez dłuższą chwilę pocierać pędzlem, o produkt – a to zupełnie mija się z celem). Dzięki temu puder wystarcza na kilka miesięcy codziennego stosowania.

Co wchodzi w skład każdego pudru?

Skład pudru czy fluidu jest podobny. Do najważniejszych składników należy:

  1. Krzemian magnezu (tak zwany „talk”) – nadaje kosmetykowi gładkość, zwiększa przyczepność do skóry oraz rozjaśnia pigment odpowiedzialny za odcień pudru.
  2. Węglan wapnia – odpowiada za krycie niedoskonałości i pochłanianie wilgoci i tłuszczu.
  3. Kaolin – ułatwia rozprowadzanie kosmetyku na skórze.
  4. Dwutlenek tytanu – wzbogaca puder o filtr UV.
  5. Sole magnezowe i cynkowe – idealnie wiążą ze sobą powyższe składniki.

 

Pudry posiadają również pigmenty – odpowiedzialne za intensywność koloru, substancje zapachowe oraz konserwujące (choć te częściej występują w podkładach płynnych).

 

Puder sprasowany, to idealny kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej kobiecej torebce. Przydaje się na imprezach, na spotkaniach biznesowych, na wycieczkach czy na randkach. Zawsze warto mieć go pod ręką, by każdej chwili wyglądać perfekcyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here