sklepy internetowe

Internet – chyba nie ma już takiej działalności gospodarczej czy instytucji (również państwowej), która nie działałaby w sieci. Tu można znaleźć dosłownie wszystko! Tu świat jest na wyciągnięcie ręki. Tu można zaopatrzyć się w każdą rzecz, o której się tylko zamarzy. Nie ma żadnych ograniczeń a i łatwość użytkowania sprawia, że coraz więcej ludzi również w sieci dokonuje zakupów. Czy zatem sklepy internetowe z kosmetykami wyprą w końcu te tradycyjne?

Sklepy internetowe – zalety

Kupując kosmetyki w sieci, ma się wiele przywilejów:

sklep internetowyPo pierwsze – czas dokonywania zakupów. Można to zrobić rano, w południe a nawet w środku nocy. Towar i tak zostanie wysłany do zamawiającego. Jest to jedna z ważniejszych zalet, dzięki której  nie trzeba tracić cennego czasu na bieganie po centrum handlowym w poszukiwaniu odpowiedniego kosmetyku.

Po drugie – towar jest zwykle dostępny przez długi okres czasu. W sklepie tradycyjnym, produkty szybko mogą zostać wykupione (zwłaszcza te, na które obowiązuje promocja). W sklepie Internetowym jest inaczej. Towar do sklepu on-line ściągany jest albo od producenta, albo z innych sklepów. Zawsze więc znajdzie się ten wymarzony podkład czy ukochana pomadka.

Po trzecie – kosmetyki w sieci są zwykle tańsze! Sklepy, by zyskać klientów i sprzedać towar, często organizują darmowe wysyłki. Często też licytują się między sobą i obniżają ceny dla zdobycia potencjalnych klientów. Kupując kosmetyki w Internecie, można upolować perełki z całego świata – czego nie koniecznie można oczekiwać od drogerii stacjonarnych.

Po czwarte – zwrot towaru nie podlega żadnej kontroli. Co to oznacza? Mianowicie to, że nie trzeba fatygować się do sklepu i tłumaczyć, dlaczego towar chce się oddać. W sieci to, co jest nie trafione, po prostu się odsyła (często odbywa się to bez żadnych opłat) i czeka na zwrot gotówki. Bez komentarzy, bez spojrzeń, bez stresu.

Sklepy internetowe – wady

Sklepy internetowe mają również swoje wady. Jakie?

Po pierwsze – często kupując jakiś kosmetyk, chce się go dokładnie obejrzeć, powąchać, dotknąć, przetestować. Niestety,
w sieci zakupów dokonuje się w ciemno. To zaś grozi niezadowoleniem i koniecznością odesłania towaru.

Po drugie – zwrot towaru. Owszem, nie trzeba iść ponownie do drogerii i znosić spojrzeń niezadowolonych ekspedientek, które towar muszą przyjąć z powrotem na sklep. Jednak trzeba przygotować paczkę, zaadresować i wysłać pocztą lub kurierem. A to niestety jest czasochłonne.

Po trzecie – w sieci aż roi się od oszustów. Równie dobrze można zapłacić za ekskluzywny krem a otrzymać – w najlepszym wypadku – tani krem z popularnego supermarketu. Nie ma się tutaj wpływu na dostawcę a ludzie niestety są różni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here