Kuchnia w rustykalnym stylu to bez wątpienia świetny pomysł. Zanim jednak przystąpimy do zmiany aranżacji warto się dowiedzieć, jakie kolory, a także meble i dodatki okażą się w niej niezastąpione. Warto pamiętać, że nie zawsze trzeba zmieniać cały wystrój wnętrza, aby uzyskać zamierzony efekt.

Klimat rustykalny w ostatnich latach wraca do łask i to zdecydowanie z podwójną siłą. W kuchni można bez wątpienia wykorzystać cały potencjał najróżniejszych rustykalnych dodatków, które kapitalnie dopełniają całość wystroju tego wyjątkowego pomieszczenia.

Styl rustykalny – czym się charakteryzuje?

Styl rustykalny to przede wszystkim swojskość oraz szeroko rozumiana ludowość. Główną rolę z pewnością odgrywa w tym przypadku drewno, a wszystkie dodatki takie jak meble czy elementy ozdobne powinny być utrzymane w odcieniach ziemi i kolorach pastelowych.

W stylu rustykalnym można spotkać przede wszystkim błękity, pudrowe różne oraz beże i brązy. Motywy dekoracyjne z kolei powinny być wykonane z bardzo prostych materiałów takich jak glina, len, wiklina i oczywiście ceramika. Bez tych elementów styl rustykalny przestaje już być tym stylem.

Kuchnia rustykalna – jakie meble?

Meble w stylu rustykalnym powinny być wykonane z litego, naturalnego drewna. Mogą mieć prostą lub też lekko rzeźbioną formę. Zastanawiając się nad konkretnymi wzorami warto wziąć pod uwagę kuchenną meblościankę. Warto zakupić klasyczny kredens, który można zaaranżować wedle własnego uznania. Kolejnym równie charakterystycznym elementem stylu rustykalnego jest drewniana skrzynia. Choć niełatwo ją dostać dzięki takiemu zestawieniu mebli można stworzyć niesamowity klimat.

Jakie kolory?

W aranżacji rustykalnego wnętrza bardzo dużą rolę odgrywają kolory. Niewątpliwie królują w tym przypadku odcienie brązu, a także delikatne kolory ziemi i pastele. Równie często w stylu rustykalnym pojawia się złamany, lekko kremowy odcień bieli.

Jakie dodatki wybrać?

Chcąc stworzyć w kuchni nieco babciny i wiejski klimat, należy pamiętać o niebanalnych rękodzielniczych dodatkach. Gliniane dzbanki, piękne ceramiczne naczynia powinny być wyeksponowane na półkach.

home-bazaar.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here