koszula

Zbliża się piękna, jesienna pora, dlatego też coraz więcej osób zdecyduje się na noszenie koszuli z długim rękawem. Nic dziwnego, bowiem jest to bardzo eleganckie rozwiązanie, które ciekawie prezentuje się w przypadku wielu okazji. Coraz częściej koszula jest codziennym elementem ubioru i zakładamy ją nawet wtedy, gdy decydujemy się na wyjście do parku. Istotne jest jednak, aby tego typu ubranie było odpowiednich rozmiarów, w przeciwnym wypadku nie będziemy wyglądać tak atrakcyjnie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Jak dobrać rozmiar koszuli? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Długość i szerokość rękawa

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać rozmiar koszuli – dobrze trafiłeś! Przede wszystkim musimy skupić się na długości rękawa. Aby całość prezentowała się interesująco, wówczas rękaw powinien wystawać 1 cm spod rękawa marynarki. W celu prawidłowych pomiarów, należy zrobić to od końca mankietu, do szycia przy barku. Oczywiście tego typu czynności należy dokonać od zewnątrz, czyli od góry, nie pod pachą. Istotna jest także szerokość rękawa. Mierzona jest od jednego do drugiego szwu, między rękawami.

Kołnierzyk

Aby wiedzieć dokładnie, jak dobrać rozmiar koszuli, należy w sposób szczególny zwrócić uwagę na kołnierzyk. W tym przypadku pomocna może okazać się dość istotna zasada, która polega na tym, że kołnierzyk tak powinien przylegać do naszego ciała, aby możliwe było swobodne włożenie palca. W praktyce jest to bowiem obwód szyi powiększony o szerokość naszego palca.

Wzrost i obwód klatki

Kolejnym istotnym aspektem jest nasz wzrost. Przydatne okażą się specjalne tabele rozmiarów. Optymalna koszula męska powinna mieć taką długość, aby możliwe było włożenie jest w spodnie, a dodatkowo nie powinna się „wyciągać” przy gwałtowniejszych ruchach ciała. Jednakże nie możemy też przesadzać, bowiem zbyt długa ilość materiału nie będzie komfortowa. Długość koszuli mierzona jest od linii wszycia kołnierzyka, do dolnego przeszycia. Ważny może okazać się obwód w klatce piersiowej, który także powinien być brany pod uwagę.

Aspekty wizualne

Kiedy wiemy już dokładnie, jak dobrać rozmiar koszuli, nie możemy zapomnieć też o aspektach wizualnych. Koszula oprócz tego, że ma być stosunkowo wygodna, to musi dodatkowo ciekawie się prezentować. Po to wybieramy tą część garderoby, aby wyglądać atrakcyjnie i ciekawie. Wybierzmy odpowiedni kolor i wzór, w przeciwnym wypadku nie będziemy zadowoleni z zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here