Atłasowa czy bawełniana

Oba typy pościeli są w Polsce znane i popularne. Oba mają swoich zwolenników i przeciwników. Oba można też bez żadnego problemu kupić w sklepach. Wybór nie jest więc prosty, a czynnikiem decydującym najczęściej pozostaje cena lub estetyka i wzór konkretnej pościeli. Dodatkowo do walki między bawełną a atlasem często wtrąca się jeszcze len…

Tradycyjna i niezawodna bawełna

Polacy przyzwyczajeni są do pościeli bawełnianej i to po nią sięgają najchętniej. Uchodzi za niezawodną, wytrzymałą na spranie i rozciąganie, a tym przy tym odporną na rozrywanie czy przetarcia. Pościel bawełniana to tradycja sama w sobie, która zapracowała na tak dobrą opinię. Ze względu na stosunkowo niską cenę jest dostępna na każdą kieszeń i można ją kupić w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz i akcesoriami do domu. Uchodzi również za wyjątkowo uniwersalną, ponieważ doskonale sprawdzi się w sypialniach dla dorosłych i dzieci.

Innowacyjny i ekologiczny atłas

Znacznie młodszą, ale nie mniej popularną siostrą pościeli bawełnianej jest ta wykonana z atłasu na przykład https://www.iwelto.pl/252-posciel-atlasowa. Sto procent naturalności sprawia, że jest to pościel w pełni ekologiczna i bezpieczna, która nie wywołuje żadnych efektów alergicznych i mogą z niej korzystać właśnie alergicy. Pościel atłasowa doskonale oddycha i przepuszcza powietrze, co zapobiega poceniu się ciała w nawet najbardziej duszne i gorące noce. Ze względu na lekką strukturę bardzo szybko schnie i dłużej utrzymuje w sobie świeży zapach prania. Jej delikatność i miękkość doceniają użytkownicy w każdym wieku, w szczególności zaś dzieci, które przy innej (drapiącej) pościeli często mają problemy z zasypianiem.

Mnogość wzorów i modeli

Wyboru pomiędzy bawełną a atłasem nie ułatwia fakt, że oba typy pościeli występują w bardzo różnorodnych i mnogich kompozycjach modelowych. Bez trudu kupi się pościel wielokolorową, z nadrukami i w różnych tematycznych wzorach, która będzie pasowała do każdego typu pomieszczenia. Z drugiej jednak strony dzięki temu wszyscy mogą wybrać coś pasującego do własnych sypialni i to bez konieczności zamawiania szytej osobno i na zlecenie pościeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here