Wartość indywidualizmu

Człowiek podświadomie dąży do oryginalności, bycia nieprzeciętnym, kierowania się własnymi poglądami, wyjścia poza schemat. Pewna forma indywidualizmu jest u nich ceniona, przybiera sporą wartość. U większości jednak potrzeba zachowania odrębności, kojarzona z okresem buntu zostaje wyeliminowana przez osiągnięcie dojrzałości, zaś u niektórych w ogóle się nie objawia i od najmłodszych lat wtapiają się w szary tłum. Sklasyfikować można również ludzi, u których pojawia się pragnienie bycia indywidualistą, lecz brakuje im odwagi na poczynienie pewnych ekstrawaganckich kroków i ich potrzeba zostaje stłumiona w zarodku.
Po zaznajomieniu się z definicją indywidualisty przeciętny człowiek kojarzy go z dziwakiem, odmieńcem, wariatem, z kimś, od kogo należy stronić. Podczas gdy, jedynie czym może się wyróżniać z tłumu to sposób myślenia, filozofia życia, poglądy na pewne sprawy, nie musi odrzucać ubiorem, czy też aparycją. Problem tkwi w tym, że społeczeństwo z miejsca nie akceptuje pewnej odmienności, niekiedy odrzuca ich ta postawa.

Bycie czarną owcą, oprócz dobrze znanych mankamentów takich jak odrzucenie przez ogół, samotność ma również kilka pozytywnych cech, np. własne, nienaruszalne zdanie, radzenie sobie samemu ze wszystkimi problemami, życie we własnych rękach. Sama konwersacja wygląda ciekawiej, gdy osoby występujące w niej mają odmienne poglądy, dyskusja nie ogranicza się wtedy do zgadzania się ze wszystkim, a niekiedy może mieć charakter gorącej debaty.

Często tacy ludzie oprócz nietuzinkowego podejścia do życia, są warci poznania, inteligentni, mogą przyciągnąć swoją odwagą, która niewątpliwie jest im niezbędna, ponieważ trudno przeciwstawić się ogólnie przyjętym normom, konwenansom. Bardzo często indywidualiści posiadają swój niepowtarzalny styl, który pielęgnują i którym się szczycą. Wyraża się przez ubranie, ale również styl bycia, a czasem nawet mówienia, czy poruszania się. Nie koniecznie charakteryzuje się ostrymi barwami i głośnym obyciem, a po prostu idealnym dopasowaniem powyższych do osobowości.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBMW E38
Następny artykułFirmy transportowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here