Witryna do jadalni – jak ją wybrać?

0
2251

Jadalnia to jedno z bardziej istotnych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie tutaj spożywamy posiłki z rodziną. Tutaj również często odbywają się rodzinne czy towarzyskie imprezy. Nic dziwnego, że dla wielu osób aranżacja tego pomieszczenia ma bardzo duże znaczenie. W jadalni oprócz stołu nie powinno zabraknąć również witryny. Jak ją wybrać?

Jaką funkcję pełni witryna w jadalni?

Oczywiście najważniejszym meblem w jadalni jest stół. To wokół niego gromadzi się cała rodzina. Jednak równie istotne jest to, co na stole, a więc naczynia, serwetki, sztućce czy świeczniki. Wiele osób zastanawia się jednak, gdzie umieścić te wszystkie przedmioty, kiedy w danej chwili z nich nie korzystamy. Trzymać je gdzieś w kuchni, a może znaleźć dla nich miejsce w jadalni? To drugie rozwiązanie okazuje się być bardziej sensowne. Dobrze jest mieć wszystko pod ręką, tak żeby w razie czego nie chodzić między pokojami w poszukiwaniu serwetek czy talerzyków. Najlepsza do przechowywania takich rzeczy jest witryna do jadalni. Dzięki niej będziemy mieć wszystko na widoku i pod ręką. Przeszklenie zabezpieczy naczynia przed kurzem, a dodatkowo ładnie je wyeksponuje – zwłaszcza, jeśli umieścimy tam zastawę porcelanową czy ozdobne świeczniki.

Tradycyjna czy nowoczesna witryna do jadalni?

Wybór konkretnej witryny powinien być podyktowany stylem, w jakim urządzony jest nasz salon. Oczywiście najlepiej by było, gdyby witryna w jadalni pasowała stylistycznie do reszty znajdujących się tam mebli. Nowoczesne witryny do jadalni najczęściej występują w kolorach bieli i szarości. Coraz częściej spotkamy też witryny, które mają w środku podświetlane półki. Delikatne podświetlenie LED w różnych wariantach kolorystycznych daje piękny efekt, przez co witryna sama w sobie staje się ozdobą wnętrza.

Ci, którzy są fanami tradycyjnych rozwiązań, również mają duże pole do popisu, jeśli chodzi o wybór witryny. Jednak najczęściej brane są pod uwagę drewniane witryny do jadalni, które urzekają nas swoim urokiem i przytulnością. Do wyboru mamy klasyczne, ciemne drewno, idealne dla klasycznych wnętrz, a także drewno malowane na biało, które sprawdzi się m.in. w stylu rustykalnym czy ludwikowskim. Styl tradycyjnych wnętrz doskonale podkreślają witryny narożne do jadalni, szczególnie takie z ozdobnymi nóżkami czy rzeźbionymi, mosiężnymi uchwytami. Więcej na https://zona-design.pl/meble/witryny/do-jadalni/

Funkcjonalna witryna do jadalni

Witryny służą głównie do przechowywania zastawy stołowej, czyli najczęściej talerzy, misek, kieliszków czy ozdobnych waz. Co jednak zrobić z pozostałymi elementami pojawiającymi się na naszych stołach, takimi jak sztućce czy serwetki? Wówczas warto postawić na dużą witrynę, która nie jest w całości przeszklona i ma dodatkowo zabudowaną część, np. z szafką czy praktycznymi szufladami. Najczęściej takie szuflady czy choćby barek umieszczone są na samym dole. To idealne miejsce do schowania sztućców, serwetek, obrusów czy innych przyborów, które najczęściej lądują na stole. Z kolei w barku możemy przechowywać alkohole oraz napoje.

Jeśli urządzacie jadalnię, warto przejrzeć również inne meble, które przydadzą się Wam w aranżacji tego wnętrza. Znajdziecie je na stronie https://zona-design.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here