Wycieczka do Chin

Wyjazdy zagraniczne stały się nieodzownym elementem spędzania wolnego czasu urlopowego. Coraz więcej obywateli naszego kraju może sobie pozwolić na dalekie wyjazdy egzotyczne, które jeszcze jakiś czas temu nie były w ich zasięgu finansowym. Teraz częstym kierunkiem wyjazdów zagranicznych staje się Daleki Wschód. Chiny – wycieczka jest możliwa do wykupienia praktycznie w każdym biurze podróży. Polaków nie odstraszają wysokie ceny oraz długa podróż do kraju, w którym tylko niewielka grupa ludzi potrafi płynnie posługiwać się językiem angielskim.
Chiny to jedno z największych państw świata. Posiada nie tylko rozległe terytoria, ale również bogatą kulturę liczącą sobie tysiące lat. Zwiedzania tego państwa możemy rozpocząć od jego stolicy – Pekinu. Jest on główną metropolią państwa środka od ponad 700 lat. To centrum historyczne kraju i jednocześnie dynamicznie rozwijający się ośrodek gospodarczy. Znajdziemy w nim na przykład Zakazane Miasto- największy na świecie kompleks pałacowy. Jego piękno sprawia, że miejsce to zostało wpisane na prestiżową listę UNESCO. Kompleks znajdujący się w samym centrum miasta przez wieki był siedzibą cesarzy wywodzących się z dynastii Ming oraz Qing.
Niemal każdy z nas słyszał o Wielkim Murze Chińskim. To jedna z wizytówek turystycznych tego państwa. Jego długość szacowana jest na ponad 21 tys. kilometrów, dzięki temu jest to najdłuższa budowla tego rodzaju na całym świecie. Geneza jego powstania jest bardzo prosta. Został on wzniesiony w celu zapobiegania atakom ludów północy, które przez wieki nękały granice cesarstwa. Wielki Mur Chiński składa się z kilku odcinków, które były dobudowywane na przestrzeni wieków. Pod Pekinem znajduje się jedna z najbardziej reprezentatywnych jego części, która chętnie odwiedzana jest przez turystów.
Zwierzęciem kojarzącym się z Chinami w pierwszej kolejności jest oczywiście Panda. Aby móc zobaczyć ich największe skupisko, warto udać się do Chengdu – głównego miasta prowincji Syczuan. Tam znajduje się rezerwat Pandy Wielkiej. Bez trudu turyści mogą tutaj podziwiać te zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Oprócz rezerwatu turyści mogą też odwiedzić muzeum Pandy Wielkiej. Jednocześnie odwiedzając ten region Chin grzechem byłoby nie spróbować słynnej na cały świat kuchni syczuańskiej.
Jeśli interesując nas militaria, na pewno warto jest udać się do miasta Xian. To dawna stolica zjednoczonych Chin. Popularnością cieszy się z powodu mieszczącego się tam Muzeum Armii Terakotowej. To jedno z największych stanowisk archeologicznych nie tylko w samych Chinach, ale również na całym świecie. Terakotowa Armia składa się z naturalnej wielkości figur żołnierzy. Ich liczba szacowana na ponad 7.5 tysiąca. Widok tak dużej liczby posągów na pewno zrobi na nas piorunujące wrażenie.
Kolejnym miastem wartym odwiedzenia jest Hangzhou. Przyciąga ono swoim niepowtarzalnym urokiem. Nie brakuję tutaj malowniczych świątyń oraz urokliwych parków, w których mile można spędzić swój wolny czas. Atrakcją jest tu również rejs statkiem po Jeziorze Zachodnim.

czas-wakacji.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKierunki wakacyjne
Następny artykułWczasy w Albanii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here