Wczasy w Albanii

Planowanie wakacji może być niezwykłą przyjemnością, zwłaszcza wtedy, gdy podróżuje się ze znajomymi. Ciekawym pomysłem na spędzenie miło czasu jest podróżowanie w większym gronie. Wiele osób decyduje się na wynajęcie większego auta i podróż po całej Europie. Jest to na pewno najbardziej ekonomiczna wersja podróżowania, bo kilka osób składa się na paliwo i inne opłaty, których nie sposób uniknąć podczas podróży. Warto wiedzieć, że niektóre rejony są warte zobaczenia, bo odznaczają się one niesamowitym krajobrazem, a także ukształtowaniem terenu. Niektóre rejony świata nie są tak popularne, lecz dopiero zdobywają uznanie wielu ludzi. Bez wątpienia kraje bałkańskie do nich należą, bo ludzie coraz chętniej je odwiedzają i to przy każdej okazji. W niektórych rejonach świata panuje wspaniały klimat, a mieszkańcy danych miejsc, są niezwykle przyjaźni. Wart więc poznawać nowe miejsca i sprawić, że wymarzone wakacje na długo pozostaną w pamięci podróżujących osób. Każdy, kto chce przeżyć niesamowitą przygodę, powinien zdecydować się na wczasy w Albanii.

Jest to wspaniały kraj, a dodatkowo nie ma w nim tłumu turystów, bo dopiero pojawił się on na radarze osób, które uwielbiają podróże. Drugim plusem tego typu wyprawy są niskie ceny, jakie zastaje się na miejscu. Za niewielką kwotę można zrobić zakupy spożywcze, a także hotele są w niskich cenach. Wyjątkiem są noclegi w stolicy tego kraju, ale i tak można znaleźć ciekawe oferty w atrakcyjnych cenach. W kraju tym z reguły jest ciepło, a już na pewno w miesiącach typowo wakacyjnych. Mieszkańcy tego kraju z reguły spędzają w nim właśnie sezon letni, a w zimie wyjeżdżają do Grecji. Wakacje w takim kraju z całą pewnością zadowolą jednakowo osoby, które uwielbiają morze, a także te, które lubią góry. A to dlatego, że zarówno jedno, jak i drugie znajduje się w Albanii. Drogi są tam bardzo kręte, więc jazda po nich jest ciekawym doświadczeniem. Można podczas podróży podziwiać piękne widoki, których nie zobaczy się nigdzie indziej. Po drogach chodzą także kozy, które można także zaobserwować na górskich szlakach. Jest to połączenie wiejskiego klimatu, z nowoczesnym miastem, bo stolica jest rozbudowana i sprawia wspaniałe wrażenie.

Mieszkańcy tego kraju są niezwykłe przyjaźni, bo zależy im na tym, żeby turyści chętnie wracali. Jedynym mankamentem mogą okazać się kamieniste plaże, które występują tu w przeważającej większości. Gdzieniegdzie można spotkać także piaszczyste, ale z reguły są one prywatne, a nawet jeśli nie, to trzeba się ich długo naszukać. Warto zabrać ze sobą specjalne obuwie, w którym będzie można wchodzić do morza. A wszystko po to, żeby nie pokaleczyć sobie stóp. Na miejscu można spróbować lokalnych potraw, w tym także owoców morza w różnej postaci, które smakują wybornie. Popularne są także inne dania i warto także zaznaczyć, że za niewielką kwotę można wyżywić codziennie liczną rodzinę. W innych miejscach jest to niewykonalne, ale w tym, jak najbardziej. Niskie ceny to domena tego kraju, więc warto się tam wybrać.

freehostel.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWycieczka do Chin
Następny artykułWakacje w Bułgarii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here