Kino domowe to zestaw urządzeń RTV, na który składają się odtwarzacz, amplituner i zestaw głośników i które połączone są z telewizorem lub projektorem. Mają one na celu sprawić, aby użytkownik poczuł się jak w profesjonalnej sali kinowej.

Decydując się na zakup kina domowego mamy do wyboru dwie opcje: kupno gotowego zestawu lub oddzielnie poszczególnych komponentów.

Gotowe zestawy są skierowane do konsumentów, którzy nie lubią bawić się w samodzielne składanie kina domowego. W większości przypadków są to produkty masowe, które jakością wykonania oraz oferowanego dźwięku nie gwarantują nawet w połowie tego, jaką jakość możemy uzyskać kupując dedykowane akcesoria osobno.

W skład gotowego zestawu wchodzi odtwarzacz DVD lub Blu-Ray z wbudowanym wzmacniaczem i dekoderami poszczególnych formatów dźwięku oraz zestawem głośników w systemie 2.1, 5.0, 5.1 lub 7.1. Zaletą gotowych zestawów kina domowego jest ich atrakcyjna cena. Do wyboru mamy również zestaw, składający się z odtwarzacza i amplitunera bez głośników. Zazwyczaj jest to sprzęt markowy, wysokiej klasy, do którego należy dokupić głośniki oraz kable. Na rynku możemy znaleźć również urządzenia hybrydowe, które w swojej obudowie posiadają zaawansowany amplituner oraz odtwarzacz DVD lub Blu-Ray.

Szuaksz kina domowego ? Zanim dokonasz zakupu wejdź na https://sferis.okazjum.pl/ i zapoznaj się z ofertami promocyjnymi.

Czego potrzebujemy do skompletowania kina domowego?

Prawdziwi koneserzy jakości dźwięku i obrazu z pewnością wybiorą bardziej skomplikowane rozwiązanie, jakim jest samodzielne skompletowanie kina domowego. Pierwszą rzeczą, w którą musimy się zaopatrzyć to odtwarzacz DVD lub Blu-Ray. W odtwarzaczu DVD nośnikiem jest format płyty, zapewnia on dobrą jakość dźwięku i obrazu. Odtwarzacz Blu-Ray gwarantuje doskonałą jakość dźwięku i obrazu wysokiej rozdzielczości, który jest kompatybilny wstecznie z płytami DVD i CD, często obsługuje również inne, bardziej zaawansowane formaty, np. SACD.

Dużo zależy od konsumenta i jego preferencji. Kolejnym kluczowym etapem jest wybór właściwego ekranu. Przy wyborze telewizora konieczne jest upewnienie się, że ma on odpowiednią ilość i rodzaj złączy – najpowszechniejszym złączem jest HDMI.

Jak wybrać głośniki? Rola poszczególnych kolumn w systemie kina domowego

Następnym bardzo ważnym akcesorium dedykowanym są głośniki. Zdecydowana większość systemów odpowiedzialnych za dźwięk zbudowana jest w oparciu o nagłośnienie 5.1- lub 7.1- kanałowe, są spotykane również systemy przewyższające te opisywane parametry, jednak skupmy się na tych najbardziej dostępnych na rynku. Wyróżniamy głośniki: przednie, które są podstawą kina domowego, odpowiadają za większość efektów dźwiękowych i część dialogów; centralne, których głównym zadaniem jest odtwarzanie dialogów; efektowe – to dwa głośniki odpowiedzialne za dźwięki otoczenia lub efekty otaczające słuchacza; centralne tylne efektowe – to dwa głośniki zapewniające dokładniejszy obraz dźwięków, które poruszają się od przodu do tyłu oraz subwoofer, którego celem jest wyróżnianie większości uderzeń i grzmotów.

Alternatywą dla kina domowego jest soundbar, czyli listwa dźwiękowa stworzona z myślą o minimalistach, którzy szukają oszczędności miejsca we wnętrzu.

Kino domowe – dostarczenie wrażeń kinowych, we własnych czterech kontach

Miłośnicy filmów i efektów specjalnych docenią rolę kina domowego, ponieważ bez  wychodzenia z domu mogą doświadczyć kinowej jakości w swoim salonie. Prawdziwi kinomani uwielbiają doskonałą jakość odbioru dźwięku i obrazu – znacznie przyjemniej ogląda się film, kiedy warunki, w których do niego zasiadamy, są sprzyjające i wbijają w fotel. Takich emocji dostarczy tylko prawdziwe kino lub akcesoria dedykowane do stworzenia spersonalizowanego kina domowego. Pomogą ci w tym sepcjaliści ze sklepu Neonet, którego ofertę promocyjną w postaci gazetek online znajdziesz na www.promocyjni.pl/neonet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here