Tusz do rzęs to jeden z fundamentów kobiecej kosmetyczki. Tusze do rzęs podzielić możemy według dwóch kryteriów: funkcji i koloru. Maskara może wydłużać, pogrubiać i podkręcać rzęsy. Często spotykamy kosmetyki, które łączą w sobie np. funkcję wydłużania i podkręcania. Równie ważny co funkcja jest kolor maskary. Nie wszystkim jednak pasuje klasyczna czerń. Wydłużające tusze do rzęs zawierają w swoim składzie drobno zmielone substancje stałe, które w momencie tuszowania rzęs osiadają na ich końcach. Dzięki temu uzyskujemy efekt wydłużenia rzęs.

Tusz przedłużający – najlepszy dla rzęs o krótkich włoskach.

tusz do rzęsTusz przedłużająco-pogrubiający – jest najbardziej popularny i najczęściej stosowany. Zapewnia uzyskanie bardzo wyrazistego makijażu oczu. Tusze takie zaopatrzone są najczęściej w specjalne polimery wydłużające rzęsy oraz cząsteczki kaszmiru, które nadają efekt pogrubienia rzęs.

Jak prawidłowo tuszować rzęsy

Tuszowanie rzęs rozpoczynamy od ich nasady, aż po same końce. Rozpoczynamy od górnych rzęs, a dopiero potem tuszujemy dolne. Po nałożeniu jednej warstwy tuszu, możesz nałożyć kolejną w celu dodania rzęsom jeszcze większej objętości. Dobry tusz do rzęs sprawi, że będą one mocno podkreślone i wydłużone. Przede wszytym, dobre tusze wydłużające charakteryzują się prostą szczoteczką, dzięki której bez najmniejszych problemów możemy rozczesać wszystkie rzęsy i równomiernie nałożyć na nie tusz.

Najlepsze wydłużające tusze do rzęs

  • Sin Skin Mascara One By One Black– tusz mocno wydłużający rzęsy. Dodatkowo jest bardzo trwały, utrzymuje sie spokojnie cały dzień.
  • Eyeko, Skinny Brush Mascara- szczoteczka wykonana jest z włosia, co ułatwia pokrycie tuszem nawet najmniejszych rzęs. Dodatkowo prowitamina B przyśpiesza wzrost rzęs i przeciwciała ich łamaniu się.
  • Max Factor Masterpiece -dobry tusz do rzęs wydłużający, dodatkowo dzięki silikonowej szczoteczce tusz perfekcyjnie rozdziela rzęsy i wydłuża je.
  • Tusz Collistar Maskara Infinito High Precision – podkręca, wydłuża, zagęszcza, modeluje i maksymalnie przyciemnia rzęsy.
  • Tusz YSL Volume Effet Faux Cils Mascara – pogrubia i wydłuża, i dodatkowo odżywia rzęsy, idealny tusz dla kobiet z cienkimi rzęsami, które chcą osiągnąć efekt sztucznych rzęs bez potrzeby odwiedzania salonu.

Oprócz tradycyjnych tuszów na rynku, na rynku pojawiają się nawet wodoodporne tusze do rzęs, popularne curl maskary, które są w stanie zapewnić linią rzęs bez użycia zalotki lub już najnowsze bio tusze odpowiednie dla kobiet o wrażliwych oczach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here