Zmarszczki – niedoskonałość skóry, przed którą nikt im nie ucieknie.  Zmarszczki dopadną każdego – zaczynają pojawiać się w wieku około 25 lat. Z każdym, kolejnym rokiem przybywa ich coraz więcej i niestety są coraz bardziej widoczne. Jest na szczęście zdrowy i całkowicie bezpieczny sposób na to, by pozbyć się zmarszczek na bardzo długi czas.

Czym jest kwas hialuronowy i co wchodzi w jego skład?

Kwas hialuronowy, jak podaje popularna encyklopedia, to związek chemiczny, pochodzący z grupy glikozoaminoglikanów (czyli polisacharydów zbudowanych z jednostek dwucukrowych, w skład których wchodzi zawsze aminocukier i kwas uronowy).

Kwas hialuronowy występuje w każdym organizmie żywym. U człowieka kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej i wiąże wodę w skórze właściwej. Im człowiek jest starszy, tym kwasu hialuronowego w jego ciele jest mniej. Skóra przestaje być sprężysta i gładka jak dotychczas. Staje się natomiast wiotka, szybko traci wodę a  to prowadzi do powstawania zmarszczek, czyli zmory każdego, dorosłego człowieka.

Medycyna estetyczna – alternatywa dla likwidowania zmarszczek

zmarszczkiKwas hialuronowy, to najczęściej używany specyfik w medycynie estetycznej. Jego właściwości, jako że mają zbawienne działanie na skórę, wykorzystywane są głównie do likwidowania zmarszczek. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą poddawać się operacjom plastycznym z wykorzystaniem skalpela, dla uzyskania efektu odmłodzenia twarzy. Kwas ten sprawdza się również w przypadku spłycania blizn, bruzd, ale i wypełnienia policzków czy innych korekcji ciała.

Usuwanie zmarszczek – przebieg zabiegu z użyciem kwasu

Chcąc poddać się zabiegowi zlikwidowania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, należy dostosować się do kilku istotnych aspektów. Przede wszystkim na około sześć tygodni przed zabiegiem, należy porzucić palenie papierosów. Dwa tygodnie przed zabiegiem, należy również zaprzestać spożywania napojów wyskokowych. Wszystko to ma na celu, jak najlepsze oczyszczenie organizmu z toksyn i przygotowanie ciała do przyjęcia kwasu.

Kwas wstrzykuje się za pomocą cieniutkiej igiełki we wcześniej określone miejsca na skórze twarzy (skóra na chwilę przed zabiegiem jest dokładnie oczyszczona środkiem o właściwościach antybakteryjnych). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, by pacjent nie odczuwał zbyt dużego dyskomfortu, spowodowanego nakłuciami i wprowadzaniem kwasu.

Po zabiegu skóra jest ponownie oczyszczana. Wykonywany jest również delikatny masaż twarzy, mający na celu złagodzenie występującego bólu a także równomierne rozprowadzenie zaaplikowanego kwasu.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym – cennik

Cena zabiegu oscyluje w granicach od 700 do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od ilości, głębokości i miejsca występujących zmarszczek (czy jest to twarz, dekolt, dłonie, czy na przykład całe ciało).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here